Materiał Partnera Co powinnaś wiedzieć o żelowym przedłużaniu paznokci?

Co powinnaś wiedzieć o żelowym przedłużaniu paznokci?

Żelowe przedłużanie to jeden z popularnych sposobów na nadanie paznokciom pożądanej długości i kształtu nawet (a raczej chciałoby się powiedzieć — szczególnie) wtedy, gdy ich stan wyjściowy pod względem kondycji pozostawia wiele do życzenia. Jeśli Twoja płytka paznokciowa jest słaba, krucha i łamliwa, to metoda żelowa pomoże uratować sytuację. Dowiedz się więcej na temat tej ciekawej alternatywy dla akrylu. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto postawić na żelowe przedłużanie paznokci?

Na początek dobrze jest dowiedzieć się więcej o zaletach żelowego przedłużania paznokci. Choć nie są one aż tak twarde i mocne jak akryl, to ich stosowanie może dać Ci wiele innych korzyści obejmujących:

  • ładny efekt – taka stylizacja prezentuje się bardzo estetycznie i naturalnie, dając też wiele możliwości tworzenia różnych, ciekawych zdobień — mogą to być: ręcznie malowane, modne wzorki (np. geometryczne lub kwiatowe), specjalna biżuteria do paznokci, termiczne lakiery wierzchnie (za pomocą których można otrzymać efekt ombre, czyli dwóch lub trzech kolorów przejściowych),  brokat, mieniące się różnokształtne drobinki, lakiery holograficzne, ciekawe naklejki, folia transferowa i wiele innych.
  • wysoką trwałość – w odniesieniu do klasycznego manicure, paznokcie żelowe utrzymują się w świetnym stanie nawet do 2-4 tygodnia;
  • atrakcyjną cenę – tego rodzaju stylizacja nie musi być droga (koszt żelowego przedłużania paznokci na naturalnej płytce razem z nałożeniem koloru wynosi niecałe 100 zł)

Jak przebiega zabieg żelowego przedłużania paznokci?

Podczas wykonywania manicure żelowego stosuje się specjalne preparaty, które kosmetyczka utwardza za pomocą lampy UV. Sam zabieg w salonie trwa około godziny, jednak można też nauczyć się go robić samemu w domu. Warunkiem jest zakupienie odpowiedniego zestawu akcesoriów oraz żeli, a także przyuczenie się np. poprzez oglądanie filmów instruktażowych. Jak robienie paznokci żelowych wygląda w praktyce? Należy zacząć od właściwego przygotowania dłoni poprzez dezynfekcję, skracanie oraz modelowanie płytki. W następnej kolejności trzeba usunąć zbędne skórki, a później oczyścić i odtłuścić płytkę, by zaaplikować na niej primer. W tym momencie ewentualnie zakładamy też tipsy.

Pod koniec całego procesu aplikujemy żel (na ogół trzy warstwy) i utwardzamy go za pomocą lampy UV. W ramach wykończenia przecieramy płytkę cleanerem i dokładnie opiłowujemy utwardzony żel. W tym momencie możemy też położyć ewentualnie kolorowy lakier np. hybrydowy (w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać), a następnie po jego wyschnięciu — top coat (dla utrwaleniu całości). Na sam koniec prac wykończeniowych warto wetrzeć w dłonie i paznokcie specjalną oliwkę lub krem zmiękczający skórki. Należy pamiętać, że samodzielne wykonanie takiego zabiegu wymaga nieco cierpliwości i treningów zanim nabierze się potrzebnej wprawy pozwalającej na osiągnięcie wymarzonego efektu. Warto też zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości takie jak pochodzące od Nika Poland & Company Anetta Leszczyńska-Pogoriełyj — dystrybutora znanej rosyjskiej marki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas