Materiał Partnera Jakie usługi są świadczone przez biura rachunkowe?

Jakie usługi są świadczone przez biura rachunkowe?

Firmy księgowe oferują niezliczone usługi, które pomagają właścicielom firm zachować płynność finansową i prowadzić księgowość zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Przedsiębiorcy nie powinni patrzeć na firmę księgową wyłącznie pod kątem ewidencji i pomocy podatkowej – biur księgowe to przede wszystkim integralny partner biznesowy.

Czym zajmują się biura rachunkowe?

 Nie każda firma księgowa oferuje rozbudowany zakres usług, dlatego właściciele firm – przed wyborem właściwego usługodawcy – powinni przeprowadzić rozmowy z różnymi firmami, aby określić, która z nich najlepiej odpowiada konkretnym potrzebom biznesowym firmy.

Podczas gdy niektóre firmy księgowe specjalizują się w usługach niszowych, takich jak strategia podatkowa, większość będzie oferować usługi księgowe i kadrowo-płacowe, usługi w zakresie przygotowywania podatków oraz wyceny przedsiębiorstw.

Rozliczanie deklaracji  podatkowych

Rozliczanie podatków to znacznie więcej niż wypełnianie zeznań podatkowych. Profesjonalne firmy księgowe, takie jak biuro Ewy Borowiec, nie tylko przygotowują zeznania, ale także pomagają stworzyć najkorzystniejsze scenariusze podatkowe i zidentyfikować najlepsze rozwiązania, które pozwolą poczynić oszczędności w przyszłości.

Jak przyspieszyć rozwój firmy – działania księgowych

Wielu właścicieli firm świetnie radzi sobie z dostarczaniem produktów lub usług stanowiących podstawę ich działalności. Niestety, przedsiębiorcy nie są ekspertami w zakresie finansowych aspektów prowadzenia firmy. Profesjonalny księgowy może zoptymalizować działania finansowe, czyniąc dokładne zapisy przepływów pieniężnych i analizując wydolność finansową przedsiębiorstwa. Firmy księgowe tworzą również rachunki zysków i strat, które dzielą kluczowe obszary kosztów i strumieni przychodów.

Pomoc finansowa – co jeszcze może robić księgowy?

Biura księgowe mogą również pomagać w zakresie należności i zarządzać wychodzącymi środkami pieniężnymi, w tym płatnościami dla dostawców i przetwarzaniem listy płac. Niektóre biura rachunkowe pomagają także w sporządzaniu sprawozdań finansowych i prognoz pro forma. Dane finansowe pro forma są wykorzystywane do początkowego finansowania lub do rozszerzenia działalności. W tym celu księgowi analizują dane branżowe i zestawiają je z istniejącą historią finansową firmy.

Nawiązując współpracę z rzetelnym księgowym można poprawić jakość funkcjonowania przedsiębiorstwa na kilku płaszczyznach. To także najlepsza droga do zoptymalizowania procesów finansowych i wdrożenia nowego oprogramowania do zarządzania finansami firmy.

Opracowanie:

Ewa Borowiec

Nowa Sól , Wojska Polskiego 12H

Podziel się