Materiał Partnera Jakie są zalety nowoczesnej księgowości w chmurze?

Jakie są zalety nowoczesnej księgowości w chmurze?

Sposób, w jaki małe i duże firmy wystawiają i rozliczają faktury, zmienił się radykalnie w ciągu ostatnich kilku lat. Coraz więcej firm wybiera księgowość w chmurze. Dzięki temu mogą czerpać więcej korzyści z księgowości online. Nowoczesna technologia usprawnia wszystkie procesy. Odpowiednie aplikacje ułatwią nie tylko samodzielne prowadzenie księgowości, ale też współpracę z biurem rachunkowym.

Łatwy dostęp do danych w każdym miejscu i czasie

Korzystanie z programu opartego na chmurze, zapewnia łatwy dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli nie wiesz, który wybrać, poproś o pomoc profesjonalne biuro księgowe, np. Ekspert Krzysztof Jabłoński. Jest hostowany zdalnie. Dlatego nie musisz się martwić o czasochłonną instalację i aktualizację. Z programu możesz skorzystać również wtedy, gdy jesteś w podróży. Wystarczy, że zalogujesz się na smartfonie, laptopie lub tablecie. Zapewnia to dodatkową elastyczność i spokój ducha. Nie musisz siedzieć w biurze, aby sprawdzić przepływ środków pieniężnych lub uzyskać dostęp do swojego konta.

Zawsze aktualny obraz sytuacji finansowej firmy

Gdy Twoje dane są w chmurze, zawsze masz kompletny, aktualny obraz sytuacji finansowej firmy. Dzięki temu możesz podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące przyszłości finansowej działalności. Korzystając z tradycyjnych metod księgowania, trzeba przerzucić wiele stron nieaktualnych raportów. Takie zadanie jest bardzo czasochłonne. Teraz możesz patrzeć na finanse swojej firmy w czasie rzeczywistym. To niesamowita zaleta, jeśli prowadzisz dynamicznie rozwijającą się działalność.

Bezpieczeństwo

Jako właściciel firmy będziesz musiał regularnie współpracować z biurem księgowym.  Warto wybrać taki sam program, z jakiego korzysta Twój księgowy. Systemy księgowe oparte na chmurze są znacznie tańsze i skomplikowane niż tradycyjne rozwiązania. Aktualizacje oprogramowania są natychmiastowe i stałe. Zawsze mieć dostęp do odpowiednich danych.

Nie musisz się martwić o ich bezpieczeństwo. W rzeczywistości chmura jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania informacji. W przypadku tradycyjnego systemu księgowego, gdyby ktoś ukradł Twój komputer, miałby błyskawiczny dostęp do wszystkich danych księgowych.  Jednak przy rozliczaniu w chmurze nikt nie będzie miał dostępu do danych, chyba że zaloguje się na konto. Dostawcy oprogramowania zapewniają, że bezpieczeństwo i prywatność Twoich danych są zawsze na najwyższym poziomie. Stale wprowadzają nowe aktualizacje, aby to zagwarantować.

Bez papieru

Porządkowanie dokumentów jest wyzwaniem. Każdy może mieć do nich dostęp. Dzięki systemowi opartemu na chmurze możesz zminimalizować ryzyko błędów popełnianych przez człowieka. W ten sposób będziesz na bieżąco z finansami.

Opracowanie:

Ekspert Krzysztof Jabłoński

Piotrków Trybunalski , Sienkiewicza 24 lok. 2

Podziel się