Materiał Partnera Jaki rodzaj kasy fiskalnej wybrać?

Jaki rodzaj kasy fiskalnej wybrać?

Kasy fiskalne to niezbędne urządzenia, które służą do legalnego rejestrowania przeprowadzonych transakcji. Kasy muszą znaleźć się na wyposażeniu sprzedawców, których przychody są wyższe od ustalonych przez Ministra Finansów granic. Sprzedawcy często zastanawiają się, jaki model kasy fiskalnej wybrać i jakimi kryteriami się kierować podczas zakupu. Kwestie te wyjaśniamy w naszym poradniku.

Mobilne kasy fiskalne

Aktualnie najpopularniejsze są mobilne kasy fiskalne, które wyróżniają się kompaktowym rozmiarem. Dzięki temu tego typu kasy mogą być z poodwodzeniem stosowane w terenie – sprawdzą się np. w przypadku handlu obwoźnego. Oczywiście mobilne kasy fiskalne mogą być również użytkowane stacjonarnie, zwłaszcza tam, gdzie ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Znakomitym wyborem jest np. najmniejsza kasa fiskalna na rynku, czyli Posnet Mobile HS EJ, która jest nie tylko mała, ale także lekka i bardzo prosta w obsłudze. Jej ogromnym autem jest także wytrzymała bateria, dzięki czemu kasa doskonale sprawdza się w długotrwałej pracy mobilnej. Kasę fiskalną znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Monkomp z Trójmiasta. Firma ma w swoim asortymencie bogaty wybór różnorodnych kas fiskalnych od najlepszych producentów. Ponadto świadczy usługi związane z ich profesjonalnym serwisem.Kasy systemowe

Jeśli nasza firma działa prężnie i przeprowadzamy wiele transakcji, zainwestujmy w nowoczesną kasę systemową, która przystosowana jest do intensywnej eksploatacji. Kasa systemowa zda egzamin w każdym większym sklepie i markecie. Tego typu kasy komunikują się z programami komputerowymi, dzięki czemu mogą dysponować rozbudowaną bazą towarową. Pamiętajmy, żeby wybrać model o prostym interfejsie i intuicyjnej obsłudze.

Czym się kierować, wybierając kasę fiskalną?

Decydując się na zakup kas fiskalnych, zwróćmy uwagę nie tylko na ich rodzaj, ale także inne czynniki. Z pewnością warto postawić na produkt od renomowanego producenta – to gwarancja jakości. Przyjrzyjmy się także funkcjom – czy kasa ma czytelny wyświetlacz i jest nieskomplikowana w obsłudze? Czy ma możliwość cyfrowego zapisu paragonów z funkcją ich późniejszego przeglądania? Jeśli mamy wątpliwości i nie wiemy, jaki model kasy fiskalnej wybrać, skorzystajmy z porady doświadczonych ekspertów, którzy wytłumaczą nam różnice między poszczególnymi modelami i pomogą wybrać najlepszy rodzaj kasy fiskalnej. 

Opracowanie:

Monkomp Sp. Z o. o.

Rotmanka , Borówkowa 13

Podziel się