Artykuł sponsorowany Gdzie szukać pomocy przy pozyskiwaniu dotacji na otwarcie biznesu?

Gdzie szukać pomocy przy pozyskiwaniu dotacji na otwarcie biznesu?

Dotacje na otwarcie biznesu dają przedsiębiorcom ogromną szansę. Dzięki nim mogą kupić potrzebne wyposażenie lub sprzęt firmowy. Jeśli i Ty planujesz ruszyć z własną działalnością, powinieneś zainteresować się możliwymi do zdobycia pieniędzmi. Najpopularniejsze dofinansowania pochodzą ze środków Unii Europejskiej. Aby je zdobyć, musisz napisać wniosek i biznesplan. Jak to zrobić?

Pieniądze na otwarcie firmy z Unii Europejskiej – jak je zdobyć?

Do wyboru jest kilka projektów, w ramach których można pozyskać dotację na otwarcie biznesu. Najpopularniejszy jest oczywiście projekt PO KL 6.2. Zgłaszając się do niego, można zdobyć 40.000 złotych. Kolejny to tak zwany PO IG 8.1. W jego ramach przyznawane jest więcej pieniędzy, a konkretnie 200.000 złotych.

Co ważne, te same programy unijne mogą mieć inne wymagania. Bardzo dużo zależy od miasta i danego urzędu pracy. Niekiedy program zakłada bowiem uczestnictwo osób bezrobotnych w określonym przedziale wiekowym i z konkretnych powiatów.

Dotacje na otwarcie biznesu z reguły są bezzwrotne. Jeśli masz zamiar starać się o wsparcie, musisz złożyć prawidłowo sformułowany wniosek do powiatowego lub wojewódzkiego urzędu pracy. Dowiedz się, czy powinieneś dołączyć do niego biznesplan. Zazwyczaj i on jest wymagany.

Nie wiesz, w jaki sposób opisać profil swojej działalności i umotywować chęć otrzymania pomocy? Nie masz pojęcia, jakie wyposażenie do sfinansowania wymienić we wniosku? Nie poddawaj się i nie rezygnuj z możliwości otrzymania dużych pieniędzy. Skontaktuj się natomiast z doświadczonymi profesjonalistami, którzy wnioskami o dotacje zajmują się na co dzień. 

– Nasze biuro świadczy usługi księgowe, podatkowe i kadrowe. Doradzamy w zakresie dotacji. Pomagamy pozyskiwać środki na rozpoczęcie i rozwój działalności. Z nami masz szansę otworzyć firmę swoich marzeń – mówi przedstawicielka Biura Rachunkowego Kuhn.

Kosztowne otwarcie firmy – alternatywne sposoby na pozyskanie pieniędzy

Poza dotacjami na otwarcie biznesu, pomocne okazują się też inkubatory przedsiębiorczości lub finansowania społecznościowe.

Jeśli masz taką możliwość możesz pożyczyć pieniądze od rodziny i znajomych, by potem sukcesywnie je oddawać. Ostatecznością jest też kredyt. Zanim jednak podejmiesz tak poważną decyzję, skonsultuj swoje zamiary z profesjonalistami. Pozyskiwanie dotacji, wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności czy ocena ryzyka danej inwestycji to chleb powszedni biur rachunkowych. 

Zasięgając opinii doświadczonych fachowców, masz większą szansę na sukces!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas