Artykuł sponsorowany Frezowanie CNC w branży reklamowej

Frezowanie CNC w branży reklamowej

Frezowanie CNC to czynność maszynowa, która opiera się na obróbce skrawaniem. Proces owej obróbki polega na automatycznym kształtowaniu półfabrykatu, dzięki stopniowemu usuwaniu nadmiaru materiału z obrabianego przedmiotu. Celem takiego działania jest otrzymywanie wymaganego kształtu, wymiaru, a także właściwości powierzchni. Frezowanie CNC stosuje się w wielu różnych branżach, m.in. reklamowej. Dzięki temu procesowi istnieje możliwość obróbki drewna, metali, a także innych materiałów. 

Jak działa frezowanie CNC?

Narzędziem, które wykorzystuje się do frezowania CNC jest ploter CNC. Ów proces opiera się na ruchach: obrotowym oraz posuwnym. Dzięki obracającemu się frezowi, określone warstwy materiału na frezarce mogą zostać oddzielone. Wybrany materiał zostaje odpowiednio obrobiony przez frez, który usuwa z niego wióry różnej grubości.

Frezowanie pozwala na obrabianie takich powierzchni jak: kanaliki, płaszczyzny, rowki, powierzchnie krzywoliniowe. Frez jest gwarancją najwyższej jakości i bardzo wysokiej precyzji pracy. Dodatkowym atutem będzie nadawanie obiektom tych form, które są wyjątkowo skomplikowane.

Jakie zalety posiada frezowanie CNC?

Do podstawowych zalet frezowania CNC zalicza się oczywiście precyzję obróbki, niecodzienną wydajność, wielofunkcyjność, powtarzalność procesu produkcji, wysoki stopień bezpieczeństwa owego procesu.

Obecny sposób frezowania CNC zapewnia wiele możliwości. Dzięki niemu można obrabiać materiały wielokształtowe w formacie 2D, 2,5D oraz 3D. Frezowanie wspaniale wykonuje grawerowanie i wiercenie, czyli czynności wymagające ogromnej precyzji. Dlatego tej techniki często używa się w m.in. branży jubilerskiej i reklamowej.

Jak wygląda zastosowanie frezowania CNC w branży reklamowej?

Branża reklamowa często zleca wykonanie różnego typu gadżetów o niecodziennych kształtach. Do ich stworzenia wykorzystuje się technikę frezowania CNC. Precyzyjne cięcia sprawiają, że efektem jest uzyskanie perfekcyjnej formy.

Do produktów utworzonych tą metodą można zaliczyć reklamy przestrzenne, zewnętrzne, czyli banery, szyldy, litery blokowe – można na nich umieścić logo albo hasło reklamowe firmy. Frezowanie CNC daje w zasadzie niczym nieograniczone możliwości w wykonywaniu modułów reklamowych. Dlatego jest to interesujący sposób na skuteczny marketing.

Gdzie znajdziemy profesjonalistów, którzy zapewnią nam najwyższej jakości reklamę wykonaną za pomocą frezowania CNC? Najlepiej nawiązać kontakt z Elpi sp.j. Elzbieta Bałdych Piotr Gradus, z siedzibą we Wrocławiu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas