Materiał Partnera Dlaczego nie warto samodzielnie prowadzić księgowości?

Dlaczego nie warto samodzielnie prowadzić księgowości?

Początkujący przedsiębiorcy często obawiają się wysokich kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i starają się oszczędzać. Niestety, czasami zaoszczędzenie niewielkiej sumy może skutkować poważnymi wydatkami w przyszłości. Doskonałym przykładem jest rezygnowanie z usług księgowych. Dlaczego wsparcie biura rachunkowego jest takie ważne?

Czy początkujący przedsiębiorca sobie poradzi?

Zakładanie działalności gospodarczej bez wsparcia doświadczonej i odpowiednio wykwalifikowanej osoby to ogromne ryzyko! Już w trakcie rejestracji firmy pojawi się wiele problemów, które rozwiązać może wyłącznie księgowy np. wybór odpowiedniej formy opodatkowania. Nie da się ukryć, że księgowość i rachunkowość firmy to rozbudowany sektor, z którym nie sposób zaznajomić się w ciągu kilku tygodni, a nawet miesięcy. Na nic są również książki i poradniki, gdyż prawo cały czas ulega zmianom i wiele materiałów, z których korzystają początkujący przedsiębiorcy, jest po prostu przeterminowane i zawierają one nieaktualne informacje.

Wsparcie na każdym etapie!

Korzystanie z usług księgowych i rachunkowych jest tak naprawdę polecane na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej – od momentu tworzenia biznesplanu aż po kres działania firmy. Jeśli poszukujesz księgowego, któremu można zaufać – sprawdź ofertę firmy Rzetelne Księgi. Pamiętaj, że prowadzenie firmy to ogromna odpowiedzialność, dlatego nie warto dokładać sobie dodatkowych obowiązków związanych z prowadzeniem księgowości i rachunkowości. Korzystanie z usług profesjonalnego księgowego to niewielki wydatek, a może przynieść ogromne zyski.

Dlaczego warto?

Jeśli nadal nie jesteś przekonany do skorzystania z usług, mogą zmienić to korzyści, które wymieniają przedsiębiorcy, regularnie współpracujący z biurami rachunkowymi. Wśród najważniejszych plusów znajduje się:

  • bezpieczeństwo firmowych finansów (terminowe dostarczanie dokumentów do odpowiednich instytucji oraz uiszczanie opłat),
  • oszczędność czasu (wszystkie sprawy księgowe i rachunkowe powierzasz księgowemu),
  • oszczędność pieniędzy (doradztwo w sprawach podatkowych i redukcja kosztów prowadzenia działalności).

Oczywiście korzystanie z usług biura rachunkowego to również wygoda. Każdy potrzebuje czasu na odpoczynek, a sprawy związane z księgowością i rachunkowością firmy sprawiają, że przedsiębiorcy zarywają noce, aby w terminie dostarczać wszystkie dokumenty i archiwizować niezbędne dane. Pamiętaj, aby dobro swoje i swojej rodziny zawsze stawiać na pierwszym miejscu! A najlepszy sposób, aby to zrobić to zapewnienie bezpieczeństwa firmowych finansów i znalezienie czasu dla najbliższych.

Opracowanie:

Biuro Rachunkowe Rzetelne Księgi Aneta Paź

Wołomin , Prądzyńskiego 27

Podziel się