Artykuł sponsorowany Czyszczenie i mycie kostki brukowej, elewacji i dachów

Czyszczenie i mycie kostki brukowej, elewacji i dachów

Posiadanie domu otoczonego drzewami i zielenią ma swoje uroki. Poza tym, że dają one ukojenie w upalne dni w postaci cienia, to dają także odrobinę prywatności. Jednak takie zielone towarzystwo w połączeniu z wilgocią i brakiem dostępuj do promieni słonecznych może przyczynić się do pojawienia się zabrudzeń, mchów i porostów, które mają destrukcyjny wpływ na budynek i negatywnie wpływają na samą jego estetykę. Usunięcie ich nie zawsze jest proste, dlatego dobrze skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak np. Czyścioch z miejscowości Mońki.

Mycie kostki brukowej

Kostkę brukową czyści się różnymi sposobami. Wszystko zależy od rodzaju zabrudzeń. Stosuje się jednocześnie odpowiednie środki czyszczące oraz urządzenia, które pomagają w sprawnym i skutecznym doprowadzeniu jej do porządku. Do walki z  tłustymi plamami, np. z oleju czy smaru, najpierw używa się substancji rozpuszczającej tłuszcz, a potem spłukuje się powierzchnię gorącą wodą pod ciśnieniem. Usuwając z kostki cement czy zaprawę murarską najpierw trzeba dokładnie usunąć warstwy brudu, a następnie przejść do mycia ciśnieniowego. W niektórych przypadkach, gdy czyszczenie kostki brukowej ciśnieniowo nie przynosi oczekiwanego efektu, stosuje się piaskowanie. Dobrze, by po takim myciu zabezpieczyć kostkę odpowiednimi środkami.


Czysta elewacja

Najczęściej do czyszczenia oraz mycia elewacji używa się myjek ciśnieniowych i za pomocą zdemineralizowanej wody skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Woda taka nie jest szkodliwa dla czyszczonej powierzchni, ani dla środowiska naturalnego. Stosując teleskopy oraz urządzenia wyposażone w specjalne dysze nie ma konieczności używania dźwigu czy też rozkładnia rusztowania. Firma Czyścioch w swojej pracy korzysta w wysokiej jakości sprzętów oraz środków myjących, dzięki którym elewacja twojego domu będzie wyglądała jak nowa. Po czyszczeniu możesz poprosić również o zaimpregnowanie elewacji, co ochroni ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, jak wiatr, deszcz, kurz czy pył.

Dach jak nowy

Niezależnie od tego jakie pokrycie posiada dach twojego domu, z czasem, poza kurzem i brudem, na pewno zawitają na nim mchy bądź porosty, tym bardziej, jeśli dachówki nie są pokryte impregnatem.  Dlatego warto pamiętać o tym, by systematycznie zabezpieczać dach odpowiednimi środkami ochronnymi, zabezpieczającymi pokrycie dachowe przed nieproszonymi gośćmi. Jednak w sytuacji, kiedy intruz zawita na twój dach, czyszczenie go będzie niezbędne. Oczywiście możesz zrobić to samodzielnie, ale najlepiej będzie, gdy prace te zlecisz zawodowcom. Oni, w zależności od rodzaju dachówek, wykonają czyszczenie i mycie w solidny i dokładny sposób, używając przy tym odpowiednich środków i sprzętów, jak myjki ciśnieniowe czy szczotki druciane. Tak jak w przypadku elewacji, po skończonym czyszczeniu, poproś ekipę o naniesienie specjalnego środka zabezpieczającego pokrycie dachowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas