Materiał Partnera Czym zajmuje się agencja celna?

Czym zajmuje się agencja celna?

Jak wiadomo każdy przedsiębiorca, który zajmuje się importem bądź eksportem towarów z zagranicy musi przestrzegać odpowiednich norm związanych z transportem produktów przez granicę i wypełnić w tym celu niezbędne czynności. Nie wszyscy jednak w łatwy sposób mogą sobie poradzić z odprawą celną. Jednak na rynku możemy znaleźć przedsiębiorstwa, które pomogą nam w wypełnieniu wszelkich dokumentów, a także świadczą usługi celne.

Pomoc w odprawach celnych

Odprawy celne obejmują szeroki zakres procedur, które mają na celu sprawne przejście przez granicę różnego typu towarów. Aktem regulującym postępowania celne jest Wspólnotowy Kodeks Celny, który dotyczy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne. Kontrola jest nieodzowną częścią odprawy celnej i ma za zadanie sprawdzenie czy towary przechodzące przez granicę są zgodne z prawem. Warto także nadmienić, że podczas kontroli celnej ustalana jest również wysokość cła, którym objęty będzie towar.

Usługi celne dla przedsiębiorców

Agencja celna może pomóc nam w wielu rodzajach usług związanych z transportem produktów. Możemy wyróżnić między innymi odprawę czasową, którą przedsiębiorcy spoza Unii Europejskiej stosują w przypadku, gdy chcą tylko na określony czas przewieźć na obszar celny Unii swoje towary i nie płacić za nie cła. Przewożone spoza kraju towary są dopuszczone do obrotu poprzez nadanie statusu celnego towaru krajowego. Warto także wspomnieć o dokumentach, które agencja celna pomoże nam wypełnić i uzyskać, by zgodnie z prawem przewozić towary. Jest to między innymi dokument EUR 1, który potwierdza pochodzenie towarów, a dokument CMR to podstawowy dokument na podstawie którego możliwy jest przewóz towarów. Warto wspomnieć także o karnecie TIR, który jest dokumentem gwarancyjnym i pod jego osłoną możliwe jest przewożenie niemalże wszystkich produktów, wyłączając tytoń i alkohol.

Nieoceniona pomoc agencji celnej

By wykonać zgodnie z prawem obrót towarów z krajami Europy lub leżącymi poza Europą, należy dopilnować odpowiednich czynności celnych, w których może pomóc nam Jolmar-Sad s.c. Agnecja Celna. Jednostka zdaje sobie sprawę, jak zawiłe prawnie mogą być procedury celne, dlatego też świadczy doradztwo i pomoc dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zajmują się importem i eksportem produktów. Agencja posiada dużą wiedzę i doświadczenie w branży, co oznacza, że wszystkie czynności wykonuje zgodnie z przepisami prawa, a dodatkowo specjaliści na bieżąco aktualizują swoją wiedzę o zmiany w prawie i nowe zasady, by móc efektywnie doradzić klientom w sprawach celnych. 

Opracowanie:

Jolmar-Sad s.c. Agencja celna

Bobrowniki 2 lok. 10 , Drogowe Przejście Graniczne

Podziel się