Artykuł sponsorowany Nieoceniona pomoc przy transporcie międzynarodowym – Agencja Celna Żakiewicz

Nieoceniona pomoc przy transporcie międzynarodowym – Agencja Celna Żakiewicz

Transport międzynarodowy, zwłaszcza przewóz towarów spoza terytorium europejskiego obszaru celnego, może się wiązać z różnego rodzaju wyzwaniami logistycznymi, jak również prawnymi. Chodzi przede wszystkim o konieczność wniesienia opłat celnych. Aby wszystko przebiegało sprawnie, warto skorzystać z pomocy doświadczonej Agencji Celnej Żakiewicz z Krakowa. O tym, na czym polega jej działalność, piszemy w naszym artykule.

Jaka jest rola agenta celnego w procedurze przewozu towarów przez granicę?

Zgłoszenie towaru do procedury celnej jest obowiązkiem przedsiębiorcy, który dokonuje obrotu towarowego. Ale przepisy ustawy z dnia 19 marca 2004 r. Prawo celne (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 1382 z późniejszymi zmianami) stanowią, że przedsiębiorca może ustanowić osobę, która będzie go reprezentowała przed organami celnymi. Agencja Celna Żakiewicz może być takim pośrednikiem, który za przedsiębiorcę dokona wszelkich formalności związanych z importem i eksportem towarów, a także z tranzytem przez terytorium Polski.

Jak wyjaśnia specjalista zatrudniony w tej firmie:

Klient może wybrać sposób reprezentacji  – pośredni lub bezpośredni. Agent celny, czyli osoba pracująca w agencji podejmuje się czynności, które prowadzą do prawidłowego zgłoszenia celnego. Dysponuje on odpowiednimi narzędziami, wiedzą i doświadczeniem, pozwalającymi na zbadanie towaru oraz na określenie wysokości daniny publiczno-prawnej, jaką jest opłata celna.

Dzięki temu przewoźnik może uniknąć niepotrzebnych błędów, za które odpowiadałby przed budżetem państwa i urzędami celnymi. Warto pamiętać, że agencja celna zawsze ponosi też odpowiedzialność cywilną przed zleceniodawcą.

Dlaczego warto współpracować z doświadczoną agencją celną?

Agencja Celna Żakiewicz działa na rynku od ponad dwudziestu lat. Do jej zadań należy szeroko pojęte doradztwo celno-prawne związane z importem i eksportem towarów. Świadczy usługi związane z procedurami rozliczeń celnych oraz przygotowaniem deklaracji INTRASTAT, AKC-U/S, podatkiem akcyzowym oraz z procedurami tranzytowymi. Warto zasięgnąć informacji, jeśli przesiedlamy się do Polski po dłuższym pobycie poza Unią Europejską. Przewiezienie przez granicę mienia przesiedleńczego może podlegać zwolnieniu z opłat celnych, ale po spełnieniu przesłanek określonych w przepisach, zatem warto skorzystać z doświadczenia zatrudnionych w niej pracowników.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas