Materiał Partnera Smakowite, pełne przypraw, słone przekąski

Smakowite, pełne przypraw, słone przekąski

Spotkanie przy grillu, imieniny, impreza dla dzieci, spotkanie firmowe czy każde inne – zawsze znajdą się tu przekąski w rodzaju chipsów, paluszków, orzeszków czy krakersów. Chyba że gospodarz jest restrykcyjnym wyznawcą zdrowego żywienia, niezależnie od okoliczności i towarzystwa. Jeśli kochasz słone przekąski pamiętaj, że wszystko jest dla ludzi, byle w umiarze!

Przy meczu – chipsy i orzeszki z mieszanką przypraw

Gdy emocje biorą górę podczas oglądania fascynującego meczu piłki nożnej lub koszykówki, chętnie sięgamy po piwo i coś chrupiącego. Najbardziej znane smaki chipsów to solone, cebulowe, paprykowe i serowe. Możemy wybierać pomiędzy wersją wysokotłuszczową, a taką, gdzie znajduje się mniej tłuszczu – są to np. chipsy nie smażone, ale wypiekane w piecu.

Trzeba wiedzieć, że z uwagi na wysoką zawartość soli i tłuszczu, produkty typu chipsy, chrupki czy paluszki nie są korzystne dla zdrowia. Spożywane w nadmiarze niestety powodują nadwagę, przyczyniają się też do chorób serca i wykazują działanie rakotwórcze.

Fani zdrowego stylu życia, którzy nie chcą się całkowicie pozbawiać dużej przyjemności chrupania, mogą wybrać chipsy produkowane z ciecierzycy i ziemniaków, bo na rynku mamy już dostęp do zdrowszych wersji tej najbardziej popularnej na świecie przekąski. Bardziej wartościowym pokarmem, równie dobrze pasującym do piwa są orzeszki, nie tylko te klasyczne, ziemne i mocno solone. Możemy kupić również słone orzechy nerkowca lub naturalne orzechy włoskie, brazylijskie czy laskowe. Popularne są również tzw. mieszanki studenckie, w których znajdziemy także rodzynki, migdały, kawałki suszonej papai, ananasa czy imbiru.

Urodziny dzieci

Na przyjęciach dziecięcych króluje zawsze  tort z obowiązkowymi świeczkami, a obok niego stawia się ukochane przez dzieci chipsy i słone chrupki. Jako alternatywę można postawić również miseczki z krojonym świeżym ananasem, brzoskwinią i morelami. Jeśli dzieci kochają słodycze, nie da się uniknąć kupowania słodkich żelków i czekolady. Ale oprócz tego można kupić również słodkie batony wytwarzane jedynie z owoców, m.in. z fig, truskawek, daktyli i wiśni, bez dodatku cukru, są to droższe produkty, ale będziemy mieli świadomość, że dzieci zjadły jednak trochę zdrowych rzeczy!

Słone przekąski będą zawsze popularne i biznes taki ma się świetnie. Culinar Polska Sp. z o.o. to firma oferująca sprawdzone dodatki do żywności, mieszanki przyprawowe, termostabilne aromaty itp. Klienci Culinar Polska zapraszani są do kuchni technologicznej, firma oferuje elastyczną współpracę.

Podziel się