Artykuł sponsorowany Opakowania tuby i ich zastosowanie w branży spożywczej

Opakowania tuby i ich zastosowanie w branży spożywczej

Opakowania tuby w formie ozdobnej i użytkowej to zwijane spiralnie pojemniki o cylindrycznym kształcie. Ich wykonanie obejmuje kilka etapów, które są jednak tak samo ważne i mają ogromny wpływ na efekt finalny. Papierowe tuby w formie opakowań cieszą się dużą popularnością, która wynika z faktu, że elementy te charakteryzują się wytrzymałością, przystępną ceną, a także są idealnie przystosowane do wygodnego transportu przedmiotów. Z tego powodu wykorzystywane są w przemyśle spożywczym. Jakie są zalety opakowań tub w branży spożywczej?

Zalety opakowań tub w branży spożywczej

Nowoczesne procesy technologiczne umożliwiają produkcję wyjątkowych tub papierowych, które wykorzystywane są nie tylko jako opakowania do żywności, ale także do promocji. Nie ma lepszej reklamy, niż umieszczona na papierze, która trafia do każdego odbiorcy. Opakowania tuby produkowane są z najwyższej jakości materiałów. Wyróżniają się praktycznym otwieraniem i zamykaniem, które może być stosowane wielokrotnie. Wykorzystywane są do pakowania kawy, herbaty, przypraw, musli, itd. Membrana doskonale chroni przechowywaną zawartość przed nieoczekiwanym otwarciem i gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie transportu. Tuby skutecznie zabezpieczają także znajdujące się w nich artykuły spożywcze przed szkodliwym działaniem wilgoci. Pozwalają też zachować dłuższy okres przydatności artykułów spożywczych.

Tekturowe tuby są także bardzo chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa do pakowania wyrobów alkoholowych i tytoniowych oraz środków chemicznych. Ze względu na swoje właściwości są stosowane do wielokrotnego przechowywania produktów. Z tego powodu również wieczka tub muszą być dostatecznie trwałe i odpowiednio chronić ich zawartość. W opakowaniach można zastosować dwa rodzaje zamknięć – plastikowe (nakładane albo wciskane) i metalowe. Dzięki możliwości nadrukowania grafiki na tekturowe i papierowe tuby sprawdzają się one doskonale jako forma nośnika reklamy.

Opakowania tuby z tektury – ekologiczne przechowywanie żywności

Nowe technologie zmieniają świat na lepsze i powodują, że wzrasta znaczenie recyklingu. Wprowadzenie opakowań plastikowych nie wyparło tych wykonanych ze szkła i papieru. Świat zmaga się obecnie z ogromnymi ilościami plastikowych odpadów, co grozi katastrofą ekologiczną. Można powiedzieć, że obecnie świat powraca do przeszłości i stara się zastąpić większość opakowań z tworzyw sztucznych, papierowymi. Taka sama sytuacja dotyczy także branży spożywczej, w której plastikowe pudełka stały się na co dzień obecne w przechowywaniu żywności. Tuby z papieru to więc doskonała alternatywa, która stanowi biodegradowalne tworzywo.

Jak mówi ekspert z firmy WALD - GOLD, która jest polskim producentem opakowań w formie tub: Tuby w formie opakowań wykonane są z wysokiej jakości brązowego papieru i mieszanki ekologicznych klejów. To powoduje, że są przyjazne dla środowiska naturalnego i można poddawać je recyklingowi lub utylizacji. Kartonowe tuby dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Różnice dotyczą zarówno długości, jak i średnicy opakowań.

Opakowania tuby do przechowywania żywności to rozwiązanie, które gwarantuje zarówno funkcjonalność, zabezpieczenie produktów spożywczych, jak i stanowi nośnik reklamy. Opakowania są elementem, który na stałe wykorzystuje branża spożywcza, dlatego tak ważne jest, aby wykonane były z najlepszych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Profesjonalne firmy wykorzystują efektywne procesy do produkcji wysokiej jakości tub tekturowych. Dzięki temu opakowania chronią przechowywaną żywność, a także mogą wpływać na przedłużenie terminu jej przydatności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas