Artykuł sponsorowany Makaron pełnoziarnisty jako nieodłączny element codziennej diety

Makaron pełnoziarnisty jako nieodłączny element codziennej diety

Makaron pełnoziarnisty to zdrowsza i bardziej dietetyczna wersja popularnego białego makaronu. Dzięki dużej zawartości błonnika, witamin i minerałów, ma niski indeks glikemiczny, dzięki czemu świetnie uzupełnia dietę redukcyjną.

Makaron pełnoziarnisty – unikatowy i wyrazisty

Cechami charakterystycznymi makaronu pełnoziarnistego są  brązowa barwa (od jasnej do ciemnej) i konsystencja (po ugotowaniu jest dość twardy i sprężysty). Makaron występuje w wielu różnych kształtach – kokardkach, rurkach oraz nitkach – dzięki czemu może być wykorzystywany do przygotowania różnych potraw. Do jego produkcji wykorzystuje się całe, niełuskane nasiona zbóż (łącznie z okrywami), co pozwala uzyskać mąkę razową.

Właściwości makaronu pełnoziarnistego

Makaron pełnoziarnisty to produkt pełnowartościowy, którego skład obfituje w liczne substancje odżywcze m.in. witaminy z grupy B, kwas foliowy (zalecany szczególnie kobietom ciężarnym), niacynę (dla prawidłowej pracy układu nerwowego i zdrowego wyglądu skóry, fosfor, żelazo, potas i cynk (do prawidłowej pracy narządów wewnętrznych i mózgu). Występowanie błonnika w składzie sprawia, że po spożyciu makaronu przez długi czas utrzymuje się uczucie sytości, a organizm łatwiej trawi pokarm. Niski indeks glikemiczny sprawia, że makaron może być spożywany także przez cukrzyków.

Makaron pełnoziarnisty a kalorie

Jeżeli prowadzisz zdrowy tryb życia, jesteś na diecie lub musisz unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym, makaron pełnoziarnisty to produkt dla ciebie. 100 gram makaronu dostarcza ok. 350 kcal, w tym ok. 15 gramów białek, 68 g węglowodanów i skrobi, 1,5 g tłuszczy oraz aż 6,5 g błonnika. W porównaniu do innych rodzajów makaronów bilans wartości odżywczych jest zdecydowanie korzystniejszy. Oczywiście, aby otrzymać makaron wysokiej jakości, warto sięgać do sprawdzonych źródeł i wiarygodnych producentów, takich jak Anna Pphu Amelia Marczak.

Spożycie dobrych makaronów pełnoziarnistych nie tylko usprawni procesy trawienne, ale i pomoże w oczyszczaniu organizmu z toksyn i obniży wchłanianie cholesterolu. Jedna porcja makaronu zrealizuje aż 20 procent dziennego zapotrzebowania na błonnik! Specyficzny smak można z łatwością przełamać, komponując go z zupami, sosami i sałatkami. Makaron może być podawany na słono lub słodko. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do kuchni śródziemnomorskiej lub połączony ze zdrowymi dodatkami, np. warzywami gotowanymi al dente czy białym mięsem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas