Materiał Partnera Produkcja kontraktowa suplementów diety

Produkcja kontraktowa suplementów diety

Rosnący popyt na napoje funkcjonalne i suplementy diety jest następstwem wzrostu zainteresowania aktywnym  stylem życia i zdrowym odżywianiem. Nic nie wskazuje na to, by moda na zdrowie i młody wygląd miała szybko przeminąć, co z biznesowego punktu widzenia kreuje nowe możliwości rozwoju w tym obszarze.

Jak szybko wejść na rynek?

Skala prozdrowotnego trendu skłania przedsiębiorców do eksploracji branży, jednak często rezygnują oni z wdrażania swoich pomysłów z uwagi na długie procedury związane z badaniami laboratoryjnymi i rejestracją nowego produktu oraz wysokie koszty przygotowania linii produkcyjnych – zauważa nasz rozmówca z firmy Laboratoria Natury. Niejednokrotnie oprócz inwestycji związanych z modernizacją linii, pojawia się również problem doświadczenia związanego z produkcją w nowej technologii, co wydłuża czas pojawienia się produktu na rynku i obniża rentowność projektu.

Jednak dzięki rozwiązaniom jakie oferuje produkcja kontraktowa nie ma konieczności posiadania własnego zaplecza technologicznego, aby rozpocząć dystrybucję własnego syropu, tranu czy napoju funkcjonalnego.

Twój produkt, nasze wykonanie

Wprowadzenie na rynek nowego napoju funkcjonalnego czy płynnego suplementu, wymaga przygotowania wstępnej formulacji, a następnie przeprowadzenia profesjonalnych i prawidłowo udokumentowanych badań. Dopiero na tej podstawie można dokonać rejestracji produktu i wprowadzić go na rynek.

Przedsiębiorca – dystrybutor nie musi jednak przeprowadzać całego procesu samodzielnie. Ideą produkcji kontraktowej jest właśnie dostarczenie przedsiębiorcy pełnowartościowego produktu gotowego do sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że producent kontraktowy narzuca partnerowi skład czy parametry produktu.

Współpraca z producentem kontraktowym

Istnieje wiele form współpracy z producentem kontraktowym. Przedsiębiorca – dystrybutor może dostarczyć producentowi kompletną formulację produktu lub skorzystać z gotowych receptur suplementów diety i napojów funkcjonalnych.  

Zdarza się również, że przedsiębiorca posiada jedynie ogólną wizję produktu, tzn. wie np. jakie działanie ma on posiadać lub jakie podstawowe składniki powinien zawierać. W takiej sytuacji producent kontraktowy przygotowuje dla swojego klienta indywidualne propozycje.

Twój producent kontraktowy

Poszukując producenta kontraktowego warto decydować się na współpracę z firmą, która posiada wieloletnie i rozległe doświadczenie nie tylko w zakresie technologii wytwarzania, ale również kontrolowania wszelkich procesów jakościowych i rejestracyjnych. 

Podziel się