Artykuł sponsorowany Jakie właściwości zdrowotne wykazuje hummus?

Jakie właściwości zdrowotne wykazuje hummus?

Czy wiesz o tym, jak zdrowy może być hummus? Jeżeli jest wykonany według odpowiedniej receptury i z wysokiej jakości składników, stanowi bogate źródło cennych wartości odżywczych. Poza tym, że jest smaczny, wykazuje właściwości zdrowotne. Jakie dokładnie? Właśnie o tym opowiemy w naszym artykule. Sprawdź, dlaczego warto włączyć hummus do swojej diety.

Jakie są najważniejsze wartości odżywcze zawarte w hummusie?

Hummus to sos dip lub pasta, która jest wykorzystywana do smarowania, np. chleba. Jest jedzony w różny sposób, w zależności od preferencji. Może być spożywany bez żadnych dodatków, natomiast wiele osób lubi go w połączeniu ze świeżymi i chrupiącymi warzywami. Perfekcyjnie smakuje też z małymi precelkami lub z pieczywem chrupkim. Niektórzy przygotowują z nim kanapki – idealne na śniadanie, drugie śniadanie, kolację lub po prostu jako przekąska. Duże znaczenie w doborze dodatków do hummusu ma smak danego produktu. Na przykład w sklepie z hummusem Oliwki ect oferowany jest hummus klasyczny, ziołowy, słodko-pikantny, a także w wersji z mango i jalapeño. Skład każdego z tych produktów jest bardzo podobny, różnią je dodatki, takie jak na przykład mango, harissa, suszone pomidory czy papryka grillowana.

Hummus lubiany jest nie tylko za swój smak, ale i wartości odżywcze, a także idące za tym korzyści dla organizmu. Ze względu na to, że stanowi bogate źródło białka, jest nieodzownym elementem diety wegetariańskiej i wegańskiej. Do pozostałych wartości odżywczych hummusu należą tłuszcze, węglowodany, tiamina, ryboflawina, błonnik, niacyna, foliany, a także witaminy: A, B6,C i K. W hummusie jest też wapń, żelazo, magnez, potas, fosfor, sód, cynk, miedź, selen i mangan.

Dlaczego warto jeść hummus?

Dzięki wartościom odżywczym, które są w nim zawarte, opisywany przez nas produkt wykazuje liczne właściwości zdrowotne. Właśnie dlatego jest tak chętnie kupowany w sklepach z hummusem. Przede wszystkim obniża poziom cukru we krwi, dzięki czemu niwelowane jest ryzyko zachorowania na takie choroby jak cukrzyca czy insulinooporność. Poza tym zapobiega się w ten sposób niekontrolowanemu przybieraniu na wadze i napadom głodu.

Hummus może też wpłynąć na wzmocnienie kości. Ciecierzyca (czyli bazowy składnik hummusu) znana jest również z tego, że przyczynia się do obniżania poziomu cholesterolu w organizmie i zmniejszania ciśnienia krwi. Dzięki hummusowi wspomagana jest też praca przewodu pokarmowego. Poza tym saponiny zawarte w ciecierzycy, kwas fitynowy, błonnik i antyoksydanty w oliwkach wykazują działanie antyrakowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas