Materiał Partnera
Super indukcyjna stymulacja – na czym polega?

Super indukcyjna stymulacja – na czym polega?

Super indukcyjna stymulacja to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia rehabilitacyjnego. Zabiegi mają silne działanie przeciwbólowe i zapewniają długotrwałe efekty. Super indukcyjną stymulację wykonuje się za pomocą urządzenia BTL–6000 SIS, które wykorzystuje pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Terapia ta jest w stanie znacząco zredukować dolegliwości we wszystkich stadiach zespołów bólowych.

Silne działanie przeciwbólowe

Urządzenie BTL-SIS wykorzystuje szeroki zakres częstotliwości elektromagnetycznych, dzięki czemu jest w stanie znacząco obniżyć odczuwanie dolegliwości bólowych w różnych partiach ciała. Działanie urządzenia oparte jest na trzech teoriach kontroli bólu, które wymagają użycia innych częstotliwości pola elektromagnetycznego. Takie postępowanie przynosi ulgę w zarówno ostrych, jak i przewlekłych dolegliwościach bólowych. Badania wykazały, że aż 87% pacjentów odczuło wyraźną poprawę po 5-10 cyklach terapii z wykorzystaniem BTL-SIS. Specjaliści zapewniają jednak, że odczuwalne różnice można zauważyć zaraz po pierwszym zabiegu.

W Krakowie super indukcyjnej stymulacji można poddać się w specjalistycznym gabinecie rehabilitacji medycznej lek. med. Ryszarda Gabrysia, który ma 40-letnie doświadczenie zawodowe.

Kiedy warto skorzystać z super indukcyjnej stymulacji?

Wskazaniem do poddania się super indukcyjnej stymulacji są wszystkie stadia zespołów bólowych. Terapia jest niezwykle skuteczna w rehabilitacji po złamaniach czy zwichnięciach. Daje również zadowalające efekty w leczeniu tzw. łokcia tenisisty. Przynosi także ulgę w walce z zespołem bolesnego barku czy zespole cieśni nadgarstka.

Jakie działanie ma super indukcyjna stymulacja?

Za pomocą super indukcyjnej stymulacji możemy osiągnąć efektywną mobilizację stawów. Urządzenie BTL-SIS z powodzeniem może zastąpić mobilizację wykonywaną ręcznie przez fizjoterapeutę, wywołując powtarzalne skurcze mięśni otaczających torebkę stawową. Terapia ta jest również bardzo skuteczna w procesie gojenia złamań, ponieważ wykorzystywane przez urządzenie pole elektromagnetyczne wpływa na poprawę cyrkulacji krwi, co przyczynia się do przyspieszenia odbudowy tkanki naczyniowej i chrzęstnej. Super indukcyjna stymulacja wykazuje również wysoką skuteczność w stymulacji mięśni – wybranie odpowiednich częstotliwości pola elektromagnetycznego wywołuje skurcze mięśni, a tym samym ich wzmocnienie. Stosowanie tej terapii jest wskazane w przypadku wszystkich dolegliwości związanych z podwyższonym napięciem mięśniowym. Urządzenie BTL-SIS umożliwia również kontrolowanie napięcia mięśniowego, a przez to redukowanie spastyczności.

Opracowanie:

Gabryś Ryszard, lek. Rehabilitacja

Kraków , Krowoderskich Zuchów 19 lok. 83

Podziel się