Artykuł sponsorowany Wskazania do wykonania badania EEG

Wskazania do wykonania badania EEG

Badanie EEG (elektroencefalografii) wykonuje się w celu oceny pracy mózgu. Za pomocą elektrod podłączonych do głowy możemy poznać funkcjonowanie fal mózgowych. Dzięki temu można określić stan pacjenta i zalecić odpowiednie leczenie w zależności od wykrytych nieprawidłowości. Warto wiedzieć, kiedy istnieje potrzeba wykonania badań EEG.

Dla kogo badania EEG?

Nie ma ograniczeń wiekowych, ani też chorób, które mogłyby dyskwalifikować personę do poddania się badaniu EEG. Elektroencefalografia to badanie, które jest nieinwazyjne oraz bezbolesne dlatego może być wykonywane zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych.
W związku z tym, gdy zauważa się niepokojące sygnały warto skorzystać z tego badania
w celu zdiagnozowania występującego problemu neurologicznemu.

Kiedy zaleca się wykonanie badań EEG?

Badanie EEG można wykonywać w celach diagnostycznych. Ważne jest to, że nie trzeba posiadać skierowania na badania. Warto poszukać gabinetu neurologicznego, w którym w komfortowych warunkach można takiemu badaniu się poddać. Wykonywanie badań EEG zaleca się przede wszystkim, gdy zdarzają nam się omdlenia, zaburzenia świadomości, ataki padaczki, częste zawroty głowy, kłopoty z pamięcią, zaburzenia snu, zaburzenia mowy. Są sytuacje takie jak np. urazy powypadkowe, w których badanie EEG jest niezbędnym elementem w celu ukierunkowania przyszłego leczenia.

Dlaczego warto?

Biorąc pod uwagę przypadłości, które kwalifikują do wykonania badań EEG warto nie bagatelizować niepokojących objawów, które mogą wskazywać na problemy czy też choroby neurologiczne. Badanie EEG pomoże zdiagnozować przyczynę oraz wielkość problemu, a stąd już prosta droga do podjęcia odpowiednich kroków do zażegnania sytuacji problemowej albo zminimalizowania jej objawów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas