Artykuł sponsorowany Wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym – dlaczego warto regularnie odwiedzać "GOS-MED"?

Wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym – dlaczego warto regularnie odwiedzać "GOS-MED"?

Obecnie mnóstwo osób zwraca się o pomoc do rehabilitanta lub fizjoterapeuty, który zaleca odpowiednią rehabilitację. Polega ona na działaniach, których celem jest poprawa lub przywrócenie funkcji m.in. biologicznych. Osoby, które chciałyby przyspieszyć rekonwalescencję, ułatwić sobie powrót do sprawności lub poprawić jakość życia, powinny zwrócić się o pomoc do specjalisty, zatrudnionego np. w gabinecie rehabilitacyjnym "GOS-MED".

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja w gabinecie rehabilitacyjnym "GOS-MED" z siedzibą w Łasku, poprawia sprawność danej osoby. Pacjenci odczuwają wyraźne zmniejszenie bólu oraz ograniczenie rozwoju niepełnosprawności, co prowadzi do umożliwienia pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym. Zanim rozpocznie się rehabilitacja, specjalista sprawujący opiekę nad pacjentem musi poznać historię obecnych kontuzji lub przeprowadzonych operacji oraz chorób współistniejących. Następnie zostaje opracowany odpowiedni plan działania. Warto mieć na uwadze, że nie ma rehabilitacji uniwersalnej, ponieważ każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego leczenia. Specjalista wybiera właściwie dopasowane do pacjenta ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia w wodzie, masaże, krioterapię lub kinezyterapię. 

Co decyduje o skuteczności rehabilitacji?

Aby rehabilitacja przyniosła zamierzone efekty, muszą zostać spełnione 4 podstawowe kryteria. Pierwszym z nich jest powszechność. Oznacza to, że bez względu na wiek lub rokowania schorzenia, pacjent może być rehabilitowany w sposób, którego potrzebuje w zależności od urazu lub choroby: np. po kontuzji kolana, po wylewie, czy mastektomii. W każdej z wyżej wymienionych sytuacji osoba musi regularnie ćwiczyć, a także mieć dostęp do rekreacji, relaksacji. Wszystko to udostępnia gabinet rehabilitacyjny "GOS-MED". Bardzo ważne są również kontakty społeczne oraz wsparcie osób bliskich.

O skuteczności rehabilitacji decyduje również odpowiednio szybkie wprowadzenie jej do przebiegu leczenia. Wczesność ma szczególne znaczenie w rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Innym kryterium decydującym o efektywności rehabilitacji jest kompleksowość, która obejmuje techniki terapeutyczne oraz dostępność zespołu specjalistów pomagających w leczeniu pacjenta. Rehabilitacja powinna być opracowana przez rehabilitanta lub fizjoterapeutę. 

Ostatnim, również decydującym kryterium jest ciągłość. Rehabilitacja nie może być przerywana aż do momentu zakończenia leczenia. Najlepiej, jeśli proces ten będzie realizowany również po wyjściu z gabinetu rehabilitacji, szpitala lub przychodni. Na ciągłość rehabilitacji składa się postawienie diagnozy, następnie rehabilitacja ambulatoryjna, środowiskowa i domowa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas