Artykuł sponsorowany W jakich sytuacjach warto zamówić domową wizytę lekarską?

W jakich sytuacjach warto zamówić domową wizytę lekarską?

Domowe wizyty to nie tylko wygoda dla pacjenta i najbliższych, ale również rozwiązanie bardzo praktyczne. Pozwala zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, w szczególności tych przenoszących się w ekspresowym tempie z jednego człowieka na drugiego. W jakich sytuacjach warto zamówić mobilnego lekarza i ile mniej więcej będzie kosztowała wizyta?

Kiedy wzywać mobilnego lekarza?

W przeciwieństwie do wizyty na Narodowy Fundusz Zdrowia, w przypadku prywatnych usług tak naprawdę możemy wezwać lekarza do każdego przypadku, nawet zwykłego przeziębienia lub grypy. Jednakże, żeby nie przepłacać – warto wiedzieć, w jakich sytuacjach będzie to raczej konieczne. Wizytę domową warto zamówić w przypadku:

  • stan zdrowia pacjenta uniemożliwia lub utrudnia samodzielne pojawienie się w klinice (wysoka gorączka, osłabienie, problemy z poruszaniem się itd.);
  • nagłego zachorowania lub schorzeń poza godzinami funkcjonowania ośrodka;
  • pacjentów niepełnosprawnych i w podeszłym wieku;
  • pacjentów po zakończonej hospitalizacji;
  • podejrzenia niebezpiecznej choroby zakaźnej.

Należy pamiętać, żeby w  przypadku bezpośredniego zagrożenia życia nie zamawiamy wizyty domowej, tylko natychmiastowo wzywamy pogotowie, gdyż wymagana będzie interwencja ratownika medycznego. Lekarze podczas wizyt domowych nie są wyposażeni w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i w razie konieczności nie będą w stanie szybko i sprawnie przetransportować pacjenta do szpitala.

Koszty prywatnej opieki lekarskiej

Mobilne wizyty niewiele różnią się od usług w prywatnych klinikach. Zwykle dolicza się jedynie koszty dojazdu oraz niewielką opłatę dodatkową. W zależności od dnia tygodnia, ceny w klinice Mobilny Lekarz wahają się od 200 do 250 PLN. W zakresie podstawowej konsultacji znajduje się:

  • kompleksowe badanie lekarskie;
  • wystawienie recepty (zarówno nierefundowanej, jak i NFZ);
  • darmowe konsultacje telefoniczne przez kolejne 24 godziny od zakończenia wizyty;
  • wystawienie zaświadczenia o niezdolności do pracy lub  zwolnienia z zajęć szkolnych;
  • testy weryfikacyjne z kropli krwi.

Zakres czynności można oczywiście poszerzyć np. o badania krwi, moczu lub wymazów, jednak będą one dodatkowo płatne. Wizyta domowa może być pojedynczą konsultacją, jak i przebiegać w sposób ciągły, jako kilkudniowa opieka medyczna, podczas której regularnie w twoim domu pojawia się lekarz, aż do momentu wyzdrowienia pacjenta. Podczas konsultacji istnieje możliwość (po uprzednim poinformowaniu o tym telefonicznie) wykupienia pakietów diagnostycznych. Pozwalają one na dokładne skontrolowanie stanu zdrowia badanej osoby. Ich ceny zależą od rodzaju badania, zwykle mieszczą się w przedziale 100-400 PLN.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas