Materiał Partnera W jaki sposób dopasować okulary z Optyk Boutique do twarzy?

W jaki sposób dopasować okulary z Optyk Boutique do twarzy?

Po długim użytkowaniu oprawki okularów mogą się ześlizgiwać, uciskać w nos lub w uszy, leżeć krzywo na twarzy. Poprawki w okularach można zlecić obsłudze salonu optycznego. Podobne trudności mogą pojawić się w doborze pierwszych okularów i dopasowaniu ich do kształtu twarzy. Profesjonalną pomoc w tej kwestii można uzyskać w sklepie optycznym Optyk Boutique w Krakowie.

Jak poprawić komfort noszenia okularów?

Nawet osoba, która od bardzo dawna nosi okulary, po jakimś czasie może zauważyć problemy z dopasowaniem oprawek do twarzy lub mieć problem z wyborem nowych. W tej kwestii warto zdać się na pomoc specjalistów pracujących w sklepie optycznym Optyk Boutique Przemysława Czarnego z Krakowa. Na początku określą, w czym tkwi główna przyczyna niedopasowania okularów do twarzy. Przed lustrem trzeba sprawdzić, czy środek soczewek znajduje się na środku oczu klienta. Następnie należy skorygować położenie zauszników. Jeśli okulary są krzywe lub przechylone w jedną stronę, to problem tkwi w niesymetrycznych zausznikach. Jednym ze sposobów sprawdzenia tego, jest odłożenie okularów do góry nogami na płaską i równą powierzchnię. Zauszniki powinny na niej równomiernie spoczywać. Jeżeli jednak na twarzy okulary leżą krzywo, to prawdopodobnie jedno ucho znajduje się wyżej nić drugie.

Następnie trzeba spojrzeć na mostek. Jeśli soczewki są za nisko lub za wysoko, to przyczyna źle dobranych okularów może tkwić w mostku i tym, w jaki sposób opiera się na nosie. Jeżeli okulary ześlizgują się z nosa lub są zbyt ciasne, może delikatnie wygiąć zauszniki. Wygięcie ich za zewnątrz zmniejszy ucisk, a odgięcie do wewnątrz zapobiegnie zsuwaniu się okularów z nosa. Jeżeli jednak problem ze zsuwaniem się okularów nadal występuje, należy dokręcić śrubki mocujące zauszniki z oprawkami. Najlepszym sposobem będzie jednak skorzystanie z pomocy specjalistów w  sklepie optycznym Optyk Boutique w Krakowie.

Jak dopasować okulary do twarzy?

Okulary są nie tylko przedmiotem korygującym wzrok, lecz także mogą być modnym dodatkiem, który będzie pasował do stylizacji. Ważne jest, aby dobrać je do kształtu twarzy po to, aby poprawiały jakość wzroku i dobrze wyglądały. Wielkość, kształt i kolor oprawek będą uzależnione od kształtów twarzy: okrągłego, kwadratowego, owalnego i trójkątnego. Okulary na twarzy kwadratowej powinny łagodzić jej rysy. Należy wybierać spośród oprawek owalnych, okrągłych lub tak zwanych kocich. Osoby o takim kształcie twarzy powinny wystrzegać się noszenia okularów kanciastych. Najłatwiejszy wybór będą miały osoby z owalnym kształtem twarzy, która postrzegana jest za idealny. Będą pasować do niej oprawki w każdym rodzaju, wielkości i kolorze.

W sklepie optycznym Optyk Boutique Przemysława Czarnego z Krakowa profesjonalny personel dobierze także oprawki okularowe do twarzy okrągłej. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się oprawki kwadratowe, kanciaste i prostokątne z ostra i wyrazistą linią, dzięki której twarz okrągła o łagodnych rysach optycznie się wydłuży. Twarz trójkątna natomiast charakteryzuje się szerokim czołem, dobrze uwidocznionymi kośćmi policzkowymi i mocno zarysowanym podbródkiem. Oprawki okularów dobieranych do takiej buzi powinny zostać tak dopasowane, aby złagodziły ostre i wyraziste rysy. Najlepsze będą okulary okrągłe, owalne lub tak zwane kocie oko z łagodną linią.

Opracowanie:

Optyk Boutique Przemysław Czarny

Kraków , św. Filipa 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas