Materiał Partnera Rodzaje oprawek okularowych

Rodzaje oprawek okularowych

Kiedyś noszenie okularów dla wielu osób było tragedią. Niekończące się docinki rówieśników raczej zniechęcały do zakładania ich na nos. Dziś jest wręcz odwrotnie. Okulary, dzięki odpowiednio dobranym oprawom, nie tylko służą do korekcji wzroku, ale są także eleganckim i oryginalnym dodatkiem podkreślającym atuty urody. Z czego są robione oprawki do okularów i jaki rodzaj wybrać najlepiej?

Salony optyczne prześcigają się w swoich coraz to bogatszych i atrakcyjniejszych ofertach. Możemy znaleźć tam oprawki w różnych kształtach i kolorach, zrobione z różnych materiałów. Sklep z okularami Optyk Boutique Przemysław Czarny z Krakowa posiada szeroki wachlarz oprawek zarówno do okularów korekcyjnych, jak też przeciwsłonecznych.

Oprawki z metalu

Klasyczne, eleganckie, dość wąskie i mało rzucające się w oczy. Jednocześnie mocne i trwałe. Dostępne w wielu kolorach i kształtach. Cały czas cieszą się dużą popularnością. Metalowe oprawki dzięki posiadaniu nanośników, zwanych potocznie noskami lub motylkami, można dopasować do każdego użytkownika.

Oprawki z tworzyw sztucznych

Są lekkie, praktyczne i bardzo trwałe. Przez plastyczność materiału, z jakiego są wykonane, dostępne są w wielu różnych fantazyjnych czasem kształtach. Dzięki temu, jak też możliwości wyboru wielu kolorów, oprawki te można dobrać dla osób o każdym kształcie twarzy, dostosować je do stylu i charakteru osoby, która będzie je nosić.

Oprawki z drewna

Oprawy okularowe z drewna to świetne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy są Eko i chcą być jednocześnie oryginalni i eleganccy. Mogą mieć różne kształty. Jeśli chodzi o kolory to najlepiej prezentują się w naturalnych barwach drewna, z jakiego są wykonane, co nie znaczy, że nie są dostępne w innych barwach. Najbardziej popularne są oprawki wykonane z afrykańskiego drewna zebrano, które jest twarde, trwałe i odporne na wszelkie warunki zewnętrzne.

Oprawki typu patent

Niby są, niby ich nie ma. Szkła okularowe w tego typu oprawkach są połączone mostkiem i przytwierdzone do zauszników.  Okulary są właściwie niewidoczne i delikatne. Inną, ciekawą opcją, są okulary na żyłce. Lekkie i eleganckie, bardziej trwałe od patentek, na górze posiadają klasyczną zabudowę, a ich dół posiada niewidoczną gołym okiem żyłkę, która podtrzymuje szkła.

Salon optyczny Boutique to miejsce, w którym znajdziesz okulary w każdym rodzaju zaprezentowanych oprawek. Markowe okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne od znanych marek takich jak Eternidad, Caroline Abram, Laura Biagotti czy Etnia Barcelona, czy okulary progresywne są dostępne w wielu wariantach. Jeśli pracujesz przed komputerem i zależy ci, by zapobiec suchości i podrażnieniu oczu, zwiększając jednocześnie komfort widzenia, zaopatrz się w dobrej jakości okulary do komputera posiadające szkła z antyrefleksem. Profesjonalni doradcy i optycy pomogą w doborze okularów oraz zaproponują akcesoria do okularów, takie jak etui, płyny i ściereczki do czyszczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas