Artykuł sponsorowany Twoje dziecko się jąka – na pewno pomoże mu terapia logopedyczna

Twoje dziecko się jąka – na pewno pomoże mu terapia logopedyczna

Naprawdę doświadczony logopeda potrafi poradzić sobie z każda wadą wymowy, w tym z jąkaniem. Jednak to nie tylko terapeuta od wad wymowy. Pomaga namierzyć i usunąć bariery w komunikacji językowej, które mogą zaburzać rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka. Logopeda musi mieć gruntowną wiedzę z zakresu różnych dziedzin wiedzy.

Czym się zajmuje logopeda i jak może pomóc naszemu dziecku?

Na pewno nie należy czekać, aż dziecko wyrośnie z wady wymowy. Warto skorzystać z konsultacji logopedy, gdy zaobserwujemy u swojej pociechy zmiany anatomiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego, nieprawidłową budowę języka (zbyt krótkie wędzidełko językowe), wady zgryzu, anomalie zębowe, podejrzewamy upośledzenie słuchu fizycznego, zauważymy, że jego rozwój psychomotoryczny i emocjonalny dziecka przebiega wolniej niż u rówieśników, wymowa dziecka nie spełnia standardów rozwoju mowy właściwych danemu wiekowi. Warto odwiedzić logopedę z noworodkiem, aby się dowiedzieć, czy maluch prawidłowo oddycha, połyka, ssie - rozwój tych funkcji ma wpływ na wymowę dziecka w przyszłości. Tacy specjaliści jak Marlena Kołodyńska-Chadaj Logopeda to zawsze dyplomowany logopeda. Zajmuje się pracą z dziećmi i leczeniem powstających u nich wad wymowy. W swoim gabinecie dba o to, żeby stworzyć małym pacjentom odpowiednią atmosferę dzięki czemu czują się zrelaksowani co ma duże znaczenie przy stosowaniu odpowiednich metod i terapii. Zawsze zaczyna od postawienia odpowiedniej diagnozy logopedycznej, co pozwala mi zyskać właściwy ogląd w zaistniały problem i możliwość podjęcia odpowiednich działań. Oferta leczenia i terapii to m.in.:

  • dykcja i artykulacja,
  • terapia wad mowy,
  • jąkanie.


Z dziećmi logopeda pracuje nad poprawą dykcji. Ma to ogromne znaczenie nie tylko w kwestiach porozumiewania się, ale również odbioru społecznego co decyduje o komforcie psychicznym dzieci, zwłaszcza wśród rówieśników. Cały czas lekarz pilnie śledzi swoją specjalność, dzięki czemu może na bieżąco wprowadzać nowatorskie techniki.

Jaką wiedzę powinien mieć logopeda?

Logopeda diagnozuje, a następnie leczy wady mowy. Analizuje mowę rozumianą jako przekazywanie i odbiór informacji, czyli porozumiewanie się. Zaburzenia mowy powstają na różnym tle, dlatego terapeuta – by je zdiagnozować, a potem leczyć – musi mieć rzetelną wiedzę z zakresu medycyny, psychologii, pedagogiki. Logopeda pracuje w poradniach specjalistycznych, ale również w szkołach, przedszkolach, ośrodkach szkolno-wychowawczych, a nawet na szpitalnych oddziałach, m. in. laryngologicznych i neurologicznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas