Artykuł sponsorowany Świadectwa zdrowia dla marynarzy w ofercie Gabinetu Medycyny Pracy i Orzecznictwa Lekarskiego Jerzego Kaczmarka

Świadectwa zdrowia dla marynarzy w ofercie Gabinetu Medycyny Pracy i Orzecznictwa Lekarskiego Jerzego Kaczmarka

Właścicielem Gabinetu Medycyny Pracy i Orzecznictwa Lekarskiego w Gdyni jest doświadczony specjalista Jerzy Kaczmarek. Swoje usługi kieruje on przede wszystkim do marynarzy i innych osób pracujących na morzu. Wspomniany wyżej lekarz wystawia morskie świadectwa zdrowia, które są niezbędne do podjęcia zatrudnienia na statku. Taki dokument potrzebny jest również osobom, które pragną zdobywać wykształcenie w szkole morskiej.

Jakie badania muszą przejść marynarze, by móc pracować na statku?

Zawód marynarza kojarzy się przede wszystkim z dalekimi podróżami i pracą, w której nie ma miejsca na nudę. Choć przedstawiciele tej grupy zawodowej rzeczywiście prowadzą interesujący tryb życia, ich sposób zarabiania pieniędzy nie należy do najłatwiejszych. Marynarz, jako członek załogi statku, musi prowadzić prace konserwacyjne, naprawcze i porządkowe w obrębie swojej jednostki. Wiąże się to z dużym wysiłkiem fizycznym i obciążeniem psychicznym, gdyż marynarze większość czasu spędzają na statku, z dala od najbliższych. Stan ich zdrowia nie może więc budzić najmniejszych zastrzeżeń. Marynarz, który nie posiada morskiego świadectwa zdrowia, nie może zostać zaokrętowany. Aby uzyskać taki dokument, należy wykonać szereg badań laboratoryjnych oraz badanie EKG i RTG klatki piersiowej. Konieczny jest też przegląd stomatologiczny i odbycie konsultacji okulistycznej i laryngologicznej. Niektórzy armatorzy wymagają też, by lekarz przeprowadził testy na obecność substancji odurzających. Co ciekawe, mogą one zostać powtórzone w trakcie rejsu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Gabinetu Medycyny Pracy i Orzecznictwa Lekarskiego Jerzego Kaczmarka?

Lekarz Jerzy Kaczmarek może się pochwalić ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z marynarzami. Doskonale wie, na co należy zwracać uwagę podczas badania i zna wszystkie wymagania armatorów odnośnie kryteriów zatrudniania marynarzy. Specjalista przyjmuje pacjentów w każdy wtorek i czwartek po uprzedniej rejestracji telefonicznej bądź mailowej. Dokłada wszelkich starań, by wizyta zawsze odbyła się o wyznaczonej godzinie. Gabinet Medycyny Pracy i Orzecznictwa Lekarskiego w Gdyni wyposażony jest we wszystkie sprzęty potrzebne do prowadzenia badań profilaktycznych pracowników. Na miejscu można wykonać również zalecane szczepienia na choroby tropikalne, które u Europejczyków mogą mieć szczególnie groźny przebieg. Warto dodać, że lekarz Jerzy Kaczmarek zajmuje się także wydawaniem opinii orzeczniczych, które dokumentują uszczerbek na zdrowiu, jakiego pacjent doznał na skutek nieszczęśliwego wypadku w pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas