Materiał Partnera Rekonstrukcje po porażeniu nerwu twarzowego

Rekonstrukcje po porażeniu nerwu twarzowego

Porażenie nerwu twarzowego może dotyczyć różnych części twarzy. Ma ono wpływ na zniekształcenie jej wyglądu, ale też na problemy z codziennym funkcjonowaniem.

Najdotkliwszymi skutkami tego porażenia są zmiany związane z okolicą ust. Niekiedy zdarza się, że jeden kącik jest bardziej uniesiony, a drugi opada. Jak łatwo się domyślić, znacznie utrudnia to jedzenie, mówienie, a także modyfikowanie mimiki twarzy. Czasami dochodzi do tego wygładzenie fałdu nosowo-wargowego, a także wiotczenie mięśnia policzkowego. Równie duży dyskomfort powoduje tak zwany objaw Bella, który jest związany z niedomykaniem się powieki.

Pacjenci po porażeniu nerwu twarzowego odczuwają dyskomfort z powodu swojego wyglądu. Dokuczają im też problemy związane z tak podstawowymi czynnościami, jak jedzenie czy mrużenie oczu. Jednak z pomocą mogą przyjść im zabiegi medycyny estetycznej oraz przeprowadzenie rekonstrukcji po porażeniu” – mówi specjalista chirurgii plastycznej doktor Weiss.

Na czym polega rekonstrukcja po porażeniu nerwu twarzowego?

Przywrócenie twarzy wyglądu sprzed porażenia jest możliwe dzięki wykonaniu odpowiednich zabiegów z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej. Dzięki nim pacjent może zmniejszyć kompleksy oraz zacząć lepiej funkcjonować.

Reanimacja nerwu twarzowego jest niezmiernie trudna i powinna być przeprowadzana w centrach z odpowiednim doświadczeniem, zajmujących się na co dzień tą problematyką (np. w centrach uniwersyteckich). W celu rekonstrukcji stosuje się m.in. zabieg podniesienia połowy twarzy z użyciem powięzi szerokiej uda, przeszczep mięśni na stronę porażoną czy plastykę z użyciem mięśnia skroniowego lub żwacza. Specjaliści podejmują się również przeszczepu krzyżowego nerwu twarzowego. Wybór odpowiedniej metody ma kolosalny wpływ na efekt zabiegu. Dlatego konieczna jest konsultacja z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Niestety żadna ze znanych metod nie jest doskonała.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas