Materiał Partnera Okulary do pracy przy komputerze – jak dobrać odpowiednie?

Okulary do pracy przy komputerze – jak dobrać odpowiednie?

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem telefonu lub monitorem komputera, także podczas pracy. Laptopy są włączone przez znaczną część dnia, co bardzo często odbija się na stanie naszego zdrowia. Doskwiera nam nie tylko ból kręgosłupa, ale cierpią na tym również nasze oczy. Warto więc jak najszybciej dobrać odpowiednie okulary, aby nie narażać wzroku i zapobiegać jego pogorszeniu.  

Dlaczego dobre okulary do pracy przy komputerze są tak ważne?

Temat dotyczący szkodliwości światła ekranu urządzeń elektronicznych na oczy jest regularnie poruszany. W czasach, w których korzystamy ze smartfonów i laptopów w celach nie tylko rozrywkowych, ale również zawodowych i edukacyjnych, coraz więcej osób przekonuje się, jakie są skutki zbyt długiego patrzenia w ekran. Jeśli w porę nie zadbamy o zachowanie odpowiedniej odległości od monitora, a także właściwe nawilżenie oczu, mogą zacząć doskwierać nam bóle głowy i trudności z widzeniem, którym towarzyszyć będą zaburzenia w odbiorze barw lub inne wrażenia wzrokowe. Charakterystyczne są także mgła i plamki przed oczami, utrudniające nam odbieranie rzeczywistego obrazu.

Najczęściej wymienianym objawem zmęczenia oczu jest suchość i wrażenie, jakby pod powieką znajdował się piasek. Sygnalizuje nam to o przerwaniu ciągłości filmu łzowego i nieprawidłowym nawilżeniu powierzchni oka. Jest kilka sposobów, które pomogą zapobiegać i minimalizować negatywne skutki wpływu ekranów na nasz organizm. Najskuteczniejszym jest jednak dobór odpowiednich okularów ze szkłami posiadającymi bloker światła niebieskiego.

Jakie szkła okularowe sprawdzą się do pracy przy komputerze?

Okulary do pracy przed komputerem są zalecane nie tylko osobom z wadami wzroku. Najczęściej dobór odpowiednich szkieł polecany jest już na etapie działań profilaktycznych, dla wszystkich, którzy dużo czasu spędzają przed ekranem. Specjaliści z wrocławskiego Salonu Optycznego na Oko podpowiedzą, jak uchronić się od negatywnych skutków ekspozycji na światło niebieskie i pomogą w dobraniu odpowiednich szkieł, dokładnie określając potrzeby naszych oczu.

Bardzo ważne jest, aby okulary do pracy przy komputerze posiadały powłokę antyrefleksyjną. Jej zastosowanie pozwala likwidować refleksy światła, które odbijają się od ekranu. Zabezpieczenie to stało się wręcz standardem i jest chętnie stosowane przy doborze każdych okularów korekcyjnych, ponieważ chroni nasze oko. Szkła, z których korzystać będziemy, pracując przed komputerem, powinny być wyposażone dodatkowo powłokę, która chroni przed światłem niebieskofioletowym. Pozwala ona ograniczyć szkodliwy wpływ światła komputerowego na nasze oczy, a tym samym uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych.

Opracowanie:

Salon Optyczny na Oko Anna Grabarczyk

Wrocław , Piastowska 36B

Podziel się