Artykuł sponsorowany Wiosna tuż tuż, zadbaj o swoje oczy! (okulary przeciwsłoneczne)

Wiosna tuż tuż, zadbaj o swoje oczy! (okulary przeciwsłoneczne)

Okulary przeciwsłoneczne powinny być elementem stroju nawet w okresie zimowym. Odbijające się od śniegu promienie działają ze zwiększoną siłą. Co więcej, słońce przez cały dzień znajduje się w bardzo niskim położeniu co męczy nasze oczy zwłaszcza podczas prowadzenia samochodu. Nie da się jednak ukryć, że wiosna i lato gwarantują o wiele więcej słonecznych dni, a co za tym idzie - więcej okazji, w których trzeba chronić się przed szkodliwymi promieniami UV. Okulary mogą być skuteczną ochroną dla oczu, ale tylko wtedy, kiedy będą odpowiednio dobrane.

Najlepsze okulary na co dzień

Oko jest przyzwyczajone do przejrzystego, jasnego obrazu. Jeśli go przyciemnimy, źrenica rozszerzy się, aby pochłaniać więcej światła w celu dobrego widzenia. Sprawia to, że do wnętrza oka wpada jeszcze większa ilość szkodliwych promieni. Jest to skutek noszenia nieodpowiednich szkieł przyciemniających. Z tego względu należy zamienić stojak sklepowy lub bazar na profesjonalny salon optyczny. W asortymencie mieszczą się okulary z filtrem UV oraz certyfikatami potwierdzającymi spełnienie norm narzucanych przez Unię Europejską. Stopień zabarwienia soczewki jest uzależniony od tego, w jakich warunkach zazwyczaj przebywamy. Jeśli towarzyszy nam delikatne światło, ochronią nas szkła o stopniu zabarwienia 0 i 1. Podczas słonecznych dni należy zakładać okulary o stopniu zabarwienia 2 i 3, natomiast mając do czynienia z intensywnym światłem, oczy powinny być osłonięte szkłami o stopniu zabarwienia 4. Jeśli użytkownik będzie zakładał okulary podczas uprawiania sportu lub czynności narażających produkt na zniszczenia, szkła powinny cechować się dużą wytrzymałością. Okulary wykonane z polikarbonu wytrzymają każdy upadek i są odporne na pęknięcia i zarysowania. Gwarancją wytrzymałości są także oferowane przez PolOptyk okulary markowe.

Dla kierowców

Odbijające się od jezdni promienie zmniejszają komfort jazdy. Kiedy słońce wschodzi lub zachodzi, znajduje się zbyt nisko, aby kierowca mógł pomóc sobie osłonami znajdującymi się przy przedniej szybie. Okulary o wysokim stopniu zabarwienia nie nadają się do prowadzenia samochodu. Z tego powodu na rynek wprowadzono okulary polaryzacyjne. Mają one zdolność do skupiania promieni słonecznych, dzięki czemu znika efekt oślepiających plam światła. Kolory widziane po założeniu okularów, mogą wydawać się dziwne i odbiegać znacznie od tych rzeczywistych. Jest to jedynie pierwsze wrażenie, już po kilku chwilach kierowca dostrzega komfort widzenia. Zaleca się zakup okularów jedynie w salonach optycznych. Warto sprawdzić czy kupowany produkt faktycznie jest wyposażony w polaryzację. Sprzedawca może dysponować testerem, na którym przedstawione są ilustracje. Po założeniu okularów polaryzacyjnych, na obrazku powinno pojawić się więcej szczegółów. Można również wykonać test telefonem. Należy przymierzyć okulary i patrzeć na włączony wyświetlacz telefonu. Następnie użytkownik przechyla telefon z pozycji pionowej w poziomą. Jeśli zostało zaobserwowane chwilowe ściemnienie wyświetlacza, mamy do czynienia z polaryzacją. 

Okulary powinny współgrać z pozostałymi elementami stroju i pasować do kształtu twarzy. Starsze osoby oraz ludzie o bardzo jasnej karnacji powinni unikać intensywnie czarnych szkieł. Lenonki i pilotki są stylowym modelem okularów, ale często pogrubiają optycznie twarz. Należy pamiętać, że jako sprawę pierwszorzędną należy uważać funkcjonalność produktu i nasze bezpieczeństwo. Jeśli nie mamy czasu na wizyty w licznych salonach, możemy skorzystać z innego rozwiązania. PoLoptyk daje nam możliwość oszczędności czasu i skorzystania ze sklepu internetowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas