Artykuł sponsorowany Na czym polega krioterapia miejscowa?

Na czym polega krioterapia miejscowa?

W dzisiejszych czasach dość popularnym sposobem leczenia chorób skórnych jest krioterapia, która polega na usuwaniu zmian zimnem. Ten sposób świetnie sprawdzi się w przypadku dużych dolegliwości bólowych, stanów zapalnych oraz obrzęków. W wyniku zabiegu krew w naszych żyłach zaczyna krążyć 4 razy szybciej. Krioterapia może odbywać się miejscowo lub też w kriokomorze.

Czym właściwie jest krioterapia?

Zabieg krioterapii polega na wykorzystaniu niskich temperatur. Leczenie miejscowe wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu zakończonego dyszą, która pozwala na ochłodzenie wybranego mięśnia, fragmentu skóry oraz stawów. Z kolei krioterapia ogólna polega na umieszczeniu całego ciała w komorze kriogenicznej. 

Specjaliści z firmy Małopolskie Centrum Krioterapii Zakład Rehabilitacji Wodka Machnik Spółka Jawna przypominają, że cały proces opiera się na naturalnej reakcji organizmu na zimno. Krioterapia miejscowa powoduje gwałtowne zwężenie naczyń krwionośnych w tkankach, co sprawia, że krew płynie w nich wolniej. Taki stan utrzymuje się jedynie przez kilka minut, a następnie dochodzi do rozszerzenia oraz przekrwienia naczyń. Niskie temperatury oddziałują na układ immunologiczny oraz hormonalny, gdyż zimno powoduje wydzielanie większej ilości endorfin. To właśnie one stanowią naturalny i dość mocny środek przeciwbólowy.

Krioterapia miejscowa

Jedną z odmian tego rodzaju zabiegu jest krioterapia miejscowa, która odbywa się przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Odpowiada ono za wytwarzanie pary z ciekłego azotu. Następnie, przy pomocy przypominającej rurę z odkurzacza dyszy, dochodzi do jego aplikacji. Gaz aplikowany na skórę występuje w temperaturze od -100 do -90 stopni Celsjusza. Krioterapia miejscowa ma za zadanie leczyć mocne stłuczenia oraz urazy. Niewiele osób wie, że przyczynia się ona również do zlikwidowania miejscowego bólu. W niektórych przypadkach krioterapia miejscowa może pomóc przy zwyrodnieniowych oraz reumatycznych chorobach. Obecnie ten zabieg staje się coraz bardziej popularny również w zwalczaniu cellulitu w wielu kosmetycznych gabinetach. Bardzo ważny jest fakt, że z tego rodzaju rehabilitacji nie powinny korzystać osoby zmagające się z niewydolnością obwodowego krążenia i odmrożeniami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas