Artykuł sponsorowany Czym charakteryzuje się masaż leczniczy?

Czym charakteryzuje się masaż leczniczy?

Masaże są bardzo popularną formą polepszenia stanu fizycznego każdego z nas. Wiele osób myli jednak ze sobą poszczególne rodzaje masaży – relaksacyjny, klasyczny, leczniczy. Ten ostatni skupia się na aspektach medycznych. Udowodniono, że pomaga na różne urazy i złamania kończyn, a także dolegliwości reumatyczne, przeciążeniowe bóle kręgosłupa, zaburzenia napięcia mięśniowego. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy jest specjalną formą masażu. Ma na celu wspomóc leczniczo pacjenta. Masażysta wykorzystuje podczas niego różne techniki, np. rolowanie, naciskanie, ugniatanie, głaskanie, masaż poprzeczny. Poszczególne metody wpływają na przyspieszenie przepływu krwi, w wyniku czego związki odżywcze trafiają do chorych, obolałych miejsc ciała. Można zatem uznać, że ów masaż redukuje ból, przyspiesza regenerację mięśni.

Kto powinien koniecznie pójść na masaż leczniczy?

Masaż leczniczy poleca się szczególnie przy bólach kręgosłupa, karku, szyi, barków, mięśni, wiązadeł. Decydują się również na niego sportowcy i osoby, które doznały jakieś kontuzji lub są po zabiegach chirurgicznych (np. po mastektomii). To idealna pomoc dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Jeśli decydujemy się na taki zabieg, należy wybrać się jedynie do wykwalifikowanego terapeuty. Nie każdy masażysta potrafi poprawnie wykonać masaż leczniczy. Przed wybraniem się do salonu masażu trzeba sprawdzić, czy dane miejsce specjalizuje się w tej dziedzinie. Poszczególnych technik, wykorzystywanych w masażu leczniczym, uczą się także rehabilitanci i fizjoterapeuci.  

Masaże lecznicze są przeprowadzane w Gabinecie Rehabilitacji i Masażu Revital z Olsztyna.

Różnice między masażem klasycznym a leczniczym

Jak już zostało powiedziane, nie każdy masażysta potrafi wykonać profesjonalny masaż leczniczy. Takie osoby specjalizują się raczej w masażu klasycznym lub relaksacyjnym. Pierwszy z podtypów to ogólna terapia, która poprawia kondycję i pracę głównych układów organizmu. Masaż relaksacyjny natomiast ma na celu przynieść klientowi ukojenie – dlatego właśnie zalecany jest przy chorobach psychicznych, depresji, bezsenności, przewlekłym stresie. Masaż leczniczy skupia się na dysfunkcjach i bólach kręgosłupa, stawów, mięśni. Wspomaga wielu pacjentów po kontuzjach i stanach pooperacyjnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas