Artykuł sponsorowany Łóżko rehabilitacyjne, czyli jak odciążyć chorego i jego opiekuna

Łóżko rehabilitacyjne, czyli jak odciążyć chorego i jego opiekuna

Łóżko rehabilitacyjne doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy chory większość czasu zmuszony jest spędzać w pozycji leżącej. Korzystanie ze zwykłego łóżka jest takim przypadku dużo mniej komfortowe zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby, która się nim opiekuje. Standardowy mebel nie jest bowiem w stanie sprostać rosnącym potrzebom chorego. Jakie korzyści przemawiają za tym, by zamienić zwykłe łóżko na profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny?

Kto powinien korzystać z łóżka rehabilitacyjnego?

Łóżko rehabilitacyjne jest specjalistycznym sprzętem medycznym stosowanym przez pacjentów, którzy wymagają stałej opieki i którzy z powodu choroby, niepełnosprawności lub urazu, mają ograniczone zdolności motoryczne. Łóżko rehabilitacyjne zapewnia choremu duży komfort użytkowania, podnosząc tym samym jego jakość życia.

Wybierając łóżko rehabilitacyjne, należy zwrócić uwagę na rodzaj choroby lub niepełnosprawności pacjenta, jego wiek, wagę oraz sposób regulacji sprzętu. Łóżka dla dorosłych są skonstruowane inaczej niż te dla dzieci. Podobnie jest w przypadku sprzętów przeznaczonych dla osób z dużą nadwagą lub otyłością. Łóżko może być wyposażone w regulację manualną lub elektryczną. Ta druga jest znacznie wygodniejsza dla opiekuna, jednak wpływa też na wyższą cenę sprzętu. Na rynku dostępne są drewniane i metalowe łóżka rehabilitacyjne.

Użytkowanie łóżka rehabilitacyjnego – korzyści dla pacjenta i opiekuna

Jak tłumaczy specjalista ze sklepu medycznego Medar, który oferuje również możliwość wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego – największą korzyścią, jaką chory odnotuje po zmianie zwykłego łóżka na rehabilitacyjne, będzie poprawa warunków życiowych. Sprzęt tego typu pozwala na swobodną regulację wysokości całego łóżka, samego wezgłowia i części podpierającej nogi. Wyposażony jest również w barierki, które chronią pacjenta przed wypadnięciem i zsuwaniem się pościeli. Na łóżku rehabilitacyjnym pacjent w każdej chwili może przyjąć dogodną pozycję do spania, jedzenia, czytania, oglądania telewizji czy wykonywania zabiegów higienicznych. Pomaga w tym wysięgnik.

Łóżko rehabilitacyjne znacząco odciąża opiekuna pacjenta. Ułatwia mycie i karmienie chorego oraz zmianę jego pozycji. Dzięki możliwości regulacji wszystkich elementów łóżka nie ma już potrzeby np. podkładania pod nogi chorego kilku koców, by unieść wyżej kończyny. Łatwiejszy jest również montaż materacy przeciwodleżynowych. Ponadto łóżko rehabilitacyjne jest mobilne. Posiada kółka, więc z łatwością można przestawiać je z jednego miejsca w drugie. To naprawdę wiele zalet dla osoby, która do tej pory musiała wkładać wiele siły i zaangażowania w to, by zapewnić choremu odpowiednią wygodę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas