Artykuł sponsorowany Kiedy trzeba zamówić wizytę domową pediatry?

Kiedy trzeba zamówić wizytę domową pediatry?

Gdy nastąpią jesienno-zimowe miesiące, to zwiększa się u wszystkich liczba infekcji, a wśród małych dzieci szczególnie. W takim czasie trudno dostać się do pediatry, a jeżeli nawet pójdzie się z chorym dzieckiem do przychodni, to trzeba w niej spędzić kilka godzin na oczekiwaniu. Co zrobić, by oszczędzić choremu dziecku takiego stresu? Po prostu umówić domową wizytę pediatry. Kiedy zachodzi taka konieczność?

Kiedy należy wezwać lekarza pediatrę do dziecka?

Pediatrę do dziecka należy wzywać w przypadkach, gdy jest to zasadne. Co prawda nie zawsze da się sprecyzować, co to dokładnie znaczy, ale każdy rodzic podświadomie czuje, że ze zdrowiem dziecka jest coś nie tak. Przede wszystkim występują specyficzne objawy chorobowe. Jeżeli utrzymują się one dłużej niż dwa dni, konieczne jest wezwanie lekarza.

Lista objawów, które powinny zobligować rodzica do zamówienia wizyty domowej w miejscu takim, jak Gabinet Pediatryczny Karolina Prątnicka, jest następująca:

  • męczący kaszel,
  • duża gorączka,
  • ból gardła,
  • nudności i wymioty,
  • wysypka lub wybroczyny skórne,
  • gęsty i uporczywy katar z żółtą lub zieloną wydzieliną z nosa.

W zasadzie wszystko, co budzi niepokój opiekuna lub rodzica dziecka, powinno być powodem szukania pomocy u pediatry. Każdy zna swoje dziecko i wie, kiedy jego zachowanie odbiega od normy. Lekarz pediatra ma możliwości badania podczas wizyty, jest w stanie wypisać receptę na potrzebne lekarstwo oraz skierować na dodatkowe badania, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Jakie są zalety domowych wizyt pediatrów?

Wizyty domowe pediatry w zasadzie niczym nie różnią się od tych sytuacji, gdy rodzice z dziećmi przychodzą do poradni. Można nawet rzec, że wizyta domowa przebiega w lepszym komforcie niż ta tradycyjna. Przede wszystkim samo dziecko nie jest zestresowane wyjściem z domu i przebywaniem w obcym miejscu, co w warunkach choroby bywa dla niego sporym wysiłkiem. Ponadto lekarz widzie je w jego naturalnym otoczeniu i może mu bez pośpiechu poświęcić tyle uwagi, ile to konieczne.

Inną zaletą jest fakt, że wizytę można wyznaczyć w dogodnym momencie zarówno dla lekarza, jak i rodziców. Nie trzeba tracić dodatkowych godzin na przejazdy czy kłopotliwe ubieranie i rozbieranie dziecka z grubej odzieży.

Jak przygotować się do wizyty pediatry w domu?

Przed wizytą lekarza pediatry rodzic lub opiekun powinien zebrać wszelkie informacje na temat zdrowia dziecka, przypomnieć sobie ostatnie fakty związane z jego zachowaniem, a także przygotować ostanie wyniki badań, jeżeli takowe były robione.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas