Materiał Partnera Kiedy należy zdecydować się na psychoterapię indywidualną?

Kiedy należy zdecydować się na psychoterapię indywidualną?

Wizyta u psychoterapeuty dla wielu pacjentów może stanowić szansę na skuteczne rozwiązanie trudnego problemu, który negatywnie wpływa na samopoczucie czy nawet uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Jedną z takich dolegliwości jest depresja, którą określa się obecnie mianem choroby cywilizacyjnej. W przypadku zauważenia objawów depresji warto udać się na psychoterapię indywidualną.

Rozwiązanie problemu

Kontrolowanie własnych emocji w wielu niespodziewanych sytuacjach bywa trudne. Wiele osób wykazuje na tym polu sporo problemów, które wpływają negatywnie na ich relacje z innymi ludźmi, w tym z najbliższym otoczeniem. Trudności z kontrolą swojego zachowania warto skonsultować ze specjalistą w ramach psychoterapii indywidualnej. Terapeuta dopasuje odpowiednie metody zapobiegania kłopotliwym sytuacjom, które mogą być też związane ze sporym stresem czy traumą.

Trudne doświadczenia na niektórych ludzi wpływają wyniszczająco. Wywołują lęki, nierzadko utrudniają nawet codzienne funkcjonowanie. Również i dla osób borykających się z takimi dolegliwościami przeznaczona jest psychoterapia indywidualna. Warto zdecydować się w tym zakresie na specjalistyczną pomoc renomowanego gabinetu Katarzyny Czekierdy – psychologa i psychoterapeuty z wieloletnim doświadczeniem. W ramach proponowanej psychoterapii indywidualnej można również wyeliminować problemy z niskim poczuciem własnej wartości, a także zwalczyć depresję.

Trudna walka z depresją

Określana jako najczęściej występujące wśród ludzi zaburzenie psychiczne depresja jest przyczyną przewlekłych zaburzeń nastroju. Mogą mieć one spore konsekwencje dla zdrowia, a także życia chorego. Wykazuje on trudności z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie, a pogłębiający się stan depresyjny w skrajnych przypadkach doprowadza nawet do pojawienia się myśli samobójczych. Z depresją można skutecznie walczyć dzięki psychoterapiom indywidualnym. Są one skierowane także do osób mających problemy z budowaniem relacji z innymi ludźmi.

Nawiązywanie kontaktów z otoczeniem jest istotne – to podstawa zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie. Trudności w tym zakresie warto skonsultować z terapeutą, który w trakcie psychoterapii indywidualnej doradzi zastosowanie optymalnych metod wyeliminowania problemu. Zapewni on wsparcie także osobom, które nie umieją stworzyć stabilnego związku partnerskiego. Może być to związane np. ze zdradą lub doświadczonym odrzuceniem – również i w tej sytuacji zalecane jest przejście indywidualnej terapii w renomowanym gabinecie psychoterapeutycznym.

Opracowanie:

Terapia indywidualna dr Katarzyna Czekierda

Wrocław , Skwierzyńska 20 lok. 4

Podziel się