Materiał Partnera Jakie suplementy i witaminy znaleźć można w dobrych aptekach?

Jakie suplementy i witaminy znaleźć można w dobrych aptekach?

Suplementy diety to środki coraz popularniejsze, które dopasowywane są do indywidualnych potrzeb. To właśnie dzięki nim można znacząco zredukować poszczególne niedobory, a także wspomóc leczenie czy nawet chudnięcie. Odpowiednie dopasowanie suplementów diety nie jest jednak łatwe – w tym celu warto skorzystać z porad wykwalifikowanego farmaceuty z dobrej apteki.

Uzupełnienie niedoborów

Dostarczenie organizmowi wymaganych składników odżywczych nierzadko jest trudne ze względu na ich śladowe ilości występujące w spożywanym pokarmie. W takiej sytuacji rekomendowane jest zastosowanie suplementów diety, które pozwalają uzupełnić niedobory. Jednym z takich środków jest chociażby magnez podawany w doskonale przyswajalnej przez człowieka formie chelatu aminokwasowego. Pozwala on zredukować uciążliwe skurcze mięśni i zwiększa koncentrację, jednak jego stosowanie powinno być skonsultowane z farmaceutą.

Wykwalifikowany pracownik sprawdzonej apteki pomoże również w dobraniu środków pomagających przy kontrolowanej utracie wagi. Poszczególne suplementy diety przyspieszają metabolizm, co z kolei przekłada się na szybsze gubienie nadmiernych kilogramów. Takie suplementy zakupić można w aptece Cito, która jest jednym z punktów oferujących szereg bezpiecznych i przebadanych środków dostępnych bez recepty. Mogą one nawet pomóc w zwalczaniu niektórych dolegliwości, takich jak chociażby nadmierna potliwość.

Suplementy i witaminy

Rozwiązanie w postaci suplementu diety jest przede wszystkim bezpieczne. Nie są to leki, dlatego w większości przypadków nie obciążają organizmu i poszczególnych narządów, np. wątroby i żołądka. Muszą być jednak spożywane w odpowiednich ilościach, dlatego tak ważne jest ich kupno w renomowanej aptece oraz odbycie konsultacji z farmaceutą. Pomoże on także przy dopasowaniu witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Ich niedobór może prowadzić do utraty odporności, ale też słabszej koncentracji czy złego stanu skóry i paznokci. Warto przemyśleć zakup kompletnych zestawów witamin i minerałów, które dostarczą organizmowi każdy z niezbędnych składników w optymalnych dawkach. Takie rozwiązanie jest także przeważnie oszczędniejsze, co również jest jego niewątpliwym atutem. W dobrych aptekach można zakupić także najpopularniejsze witaminy występujące pojedynczo, np. witaminę C, B6, D czy E. Tego typu punkty w swojej rozbudowanej ofercie proponują zatem szereg środków dostępnych bez recepty, które z powodzeniem sprawdzają się nie tylko przy ogólnej poprawie stanu zdrowia, ale też w konkretnych przypadkach – m.in. przy chudnięciu.

Opracowanie:

Całodobowa Apteka "Cito"

Łódź , Żeromskiego 39

Podziel się