Artykuł sponsorowany Jakie jest zastosowanie laseroterapii w stomatologii?

Jakie jest zastosowanie laseroterapii w stomatologii?

Nauka wychodzi nam naprzeciw. Jeżeli bardzo boimy się zabiegów w gabinecie stomatologicznym, może się okazać, że problem, z którym się udajemy, nadaje się do laseroterapii stomatologicznej. Choroby przyzębia i zabiegi z nimi związane mogą okazać się znacznie przyjemniejsze niż myśleliśmy. Szukajmy gabinetów z nowoczesnym wyposażeniem stomatologicznym. W jakich jeszcze przypadkach możemy zastosować laseroterapię?

Periodontologia

Nowoczesna stomatologia korzysta z osiągnięcia technologicznego, jakim jest laser. Promienie laserowe wywołują drgania w komórkach, które są naświetlane. Działanie promieni laserowych jest dość głębokie i o szerokim działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i stymulującym procesy biochemiczne. Co ważne z punktu widzenia pacjenta, zabiegi są bezbolesne i nieinwazyjne. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych typu Minor-Ptaszyńska Ewa. Gabinet stomatologiczny, laseroterapia stosowana jest w leczeniu chorób przyzębia. Choroby przyzębia to dziedzina, którą zajmuje się periodontologia, która bada współdziałanie tkanek w utrzymaniu łączności między zębami, szczęką, czy żuchwą. To niezwykle istotne przy żuciu pokarmów, wpływa na naszą wymowę oraz oczywiście estetyczny wygląd. Choroby przyzębia mogą doprowadzić nas nawet do utraty zębów, dlatego nie warto bagatelizować swoich zębów.

Laser w stomatologii

Poza chorobami przyzębia, mamy jeszcze wiele możliwości wykorzystania promieni laserowych. Przykładowo – wykorzystanie ich w chirurgii stomatologicznej spowoduje szybsze wygojenie się ran, ponadto ich użycie ma działanie przeciwzapalne, co jest dodatkową ochroną naszego uzębienia. Wykorzystywany jest także w leczeniu próchnicy. Ponadto, duże znaczenie ma także w leczeniu parodontozy, gdyż laseroterapia wyzwala naturalne procesy biochemiczne ludzkiego organizmu, co w konsekwencji regeneruje tkanki przyzębia. Promienie laserowe łagodzą także wszelkie bóle i obrzęki powstałe po różnorodnych zabiegach stomatologicznych. Także kiretaż, czyli usuwanie kamienia gromadzącego się pod dziąsłami (to nie to samo co skaling), może być wykonany za pomocą lasera, dzięki czemu zlikwidowane zostają pokłady bakterii gromadzące się na korzeniu, mniejsze jest także krwawienie i szybsza regeneracja.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas