Artykuł sponsorowany Jak dbać o frezarkę protetyczną i kosmetyczną?

Jak dbać o frezarkę protetyczną i kosmetyczną?

Regularny serwis frezarek to kluczowy element wpływający na ich niezawodne działanie w całym okresie użytkowania. Równie ważna jest jednak prawidłowa obsługa i użytkowanie konkretnego urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem. Przybliżymy dzisiaj podstawowe zasady, jakimi należy się kierować podczas użytkowania frezarek kosmetycznych i protetycznych. To pozwoli Wam uniknąć kosztownych napraw.

Jakich zasad przestrzegać używając frezarek?

Fundamentalną zasadą, jakiej należy przestrzegać, jest użytkowanie frezarki zgodnie z przeznaczeniem. Dlatego też frezarki protetycznej nie można wykorzystywać do zastosowań w gabinecie kosmetycznym. Frezarka kosmetyczna do manicure nie może być używana do pedicure. W tej kwestii należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Konkretne zastosowanie frezarki przekłada się na moc jej mikrosilnika. Wykorzystywanie urządzenia do trudniejszych zadań prowadzi do nadmiernego obciążenia i awarii silnika. W takiej sytuacji pozostaje poprosić o pomoc wykwalifikowany serwis frezarek.

Kolejną kwestią jest właściwy dobór frezów. Im większy frez tym wyższe ryzyko powstawania drgań, a tym samym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia frezarki. Frezy powinny być:

  • Oryginalne

  • Dobre jakościowo

  • Suche

  • Czyste

Wilgotny frez może doprowadzić do pojawienia się rdzy. Zabrudzony frez może zapchać szczeliny uchwytu rączki.

Ważną kwestią jest także regularne opróżnianie worka na pył. Oczywiście dotyczy to jedynie urządzeń, które są wyposażone w pochłaniacz pyłu.

Jak przechowywać frezarkę?

Ważne jest nie tylko użytkowanie frezarki, ale także jej odpowiednie zabezpieczenie po skończonej pracy. Warto pamiętać, że frez musi zawsze znajdować się na rączce frezarki. Niezabezpieczony trzpień może łatwo ulec uszkodzeniu. Regulator obrotów należy ustawić w pozycji 0 a włącznik w pozycji „OFF”. W przeciwnym wypadku mikrosilnik frezarki będzie nadal pracował powodując przegrzanie rączki i spalenie mikrosilnika. Przed przegrzaniem zabezpiecza jedynie całkowite wyłączenie urządzenia.

Kiedy zgłosić się do serwisu frezarek?

Codzienna dbałość o prawidłowe użytkowanie frezarki jest kwestią kluczową. Niemniej jednak w określonych sytuacjach dużo bardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanego serwisu. W momencie stwierdzenia, że frezarka nie pracuje tak jak do tej pory należy rozważyć serwis frezarki. Nigdy nie wolno podejmować prób samodzielnej naprawy. Może skończyć się to poważniejszą awarią. Objawy, które powinny wzbudzić niepokój to:

  • Zwiększone wibracje rączki

  • Głośne buczenie

  • Nierówna praca silnika

Takie symptomy mogą zwiastować poważniejszą awarię. Dlatego należy poprosić o pomoc wykwalifikowaną firmę, które zweryfikuje poprawne działanie sprzętu oraz dokona niezbędnych napraw serwisowych. Tego typu usługi świadczy firma Bobdental z Nowej Wsi Lęborskiej. Serwis, działający na rynku od 2015 roku, zajmuje się naprawą końcówek stomatologicznych oraz mikrosilników frezarek protetycznych i kosmetycznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas