Materiał Partnera Jaki aparat słuchowy wybrać?

Jaki aparat słuchowy wybrać?

Problemy ze słuchem, tak zwany niedosłuch, zdarzają się osobom w różnym wieku. W grupie narażonej na ryzyko wystąpienia tego schorzenia znajdują się nawet dzieci. Na szczęście nowe rozwiązania technologiczne sprawiają, że problem przestaje być tak bardzo uciążliwy - mowa oczywiście o aparatach słuchowych. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu urządzenia.

Ogólny podział aparatów słuchowych

Główną różnicą, jaka rzuca się na pierwszy rzut oka wśród ogólnodostępnych modeli aparatów słuchowych, jest zastosowane rozwiązanie technologiczne. Najczęściej wybiera się aparaty słuchowe zauszne, stosowane przy poważnych problemach ze słuchem lub wewnątrzuszne, które idealnie sprawdzają się w przypadku lekkiego niedosłuchu.

Poza wyżej wymienionymi istnieją również inne rozwiązania, takie jak aparaty kostnoprzewodzące, jednak spotyka się je zdecydowanie rzadziej i ciężko je dostać na polskim rynku.

Jak kupować aparat słuchowy?

Przed zakupem aparatu słuchowego, koniecznie przetestuj różne modele i sprawdź, który jest najlepszy. Dobry aparat ma bardzo istotną cechę - w im głośniejszym otoczeniu się znajdziesz, tym słabiej urządzenie będzie wzmacniało dźwięk. Kolejną istotną sprawą jest funkcja, która ma na celu usuwanie wszelkich szumów czy sprzężeń powstających podczas odbierania różnych dźwięków. Dobranie odpowiedniego aparatu słuchowego jest niezwykle ważne, nie można go kupować “na oko”! Niedopasowane urządzenie zamiast pomóc może jedynie pogłębić schorzenie.

Aby mieć pewność, skorzystaj z usług firmy takiej jak Fonika Aparaty Słuchowe. W takim miejscu zostaną przeprowadzone odpowiednie badania określające stopień niedosłuchu, które mogą się odbyć zarówno w siedzibie firmy, jak i w domu pacjenta. Będziesz mieć także możliwość przymiarki różnych aparatów słuchowych oraz szansę na skorzystanie z ulgi NFZ podczas zakupu, jeżeli będziesz mieć przy sobie odpowiednie skierowanie od lekarza. Co ważne, zakupiony sprzęt podlega kilkuletniej gwarancji, dzięki czemu nie trzeba się martwić o możliwe usterki.

Jak dbać o aparat słuchowy?

Aparat słuchowy to drogie urządzenie, które jednak znacząco ułatwia życie osobom cierpiącym na niedosłuch. Aby móc z niego korzystać przez wiele długich lat, trzeba o niego w odpowiedni sposób dbać. Istotne jest jego regularne czyszczenie przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego celu środków. Można je też zabezpieczać na przykład przed szkodliwym wpływem wody przy użyciu wkładek. Trzeba również pamiętać o regularnej wymianie baterii.

Opracowanie:

Fonika Aparaty słuchowe

Kraków , Rynek Kleparski 10

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas