Materiał Partnera Jak zachęcić dziecko do noszenia okularów? Odpowiada specjalista z Zakładu Optycznego Opalińscy!

Jak zachęcić dziecko do noszenia okularów? Odpowiada specjalista z Zakładu Optycznego Opalińscy!

Wady wzroku u dzieci najczęściej diagnozowane są u uczniów szkół podstawowych. Najmłodsi pacjenci z reguły nie skarżą się na zły komfort widzenia, lecz świadczą o tym pierwsze problemy w nauce czytania i pisania. Zwykle w takich przypadkach zapada decyzja o konieczności zakupu okularów. Tylko co zrobić, kiedy dziecko nie chce ich nosić? Poprosiliśmy o radę specjalistę z Zakładu Optycznego Opalińscy w Bydgoszczy.

Jakie wady wzroku są diagnozowane u dzieci najczęściej?

Statystyki podają, że aż 65% polskich dzieci boryka się z wadami wzroku. Najczęściej diagnozowaną wadą jest krótkowzroczność. Osoby z krótkowzrocznością dobrze widzą przedmioty, które zlokalizowane są w ich pobliżu, jednak mają problem z jakościowym widzeniem z dali. Optometryści zgodnie twierdzą, że przyczyny rozwoju tej wady wzroku należy upatrywać w zamiłowaniu dzieci do urządzeń cyfrowych. Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran smartfona, laptopa czy przenośnej konsoli do gier powoduje niekorzystne zmiany w narządzie wzroku, czego objawem są zazwyczaj:

  • zmęczenie i podrażnienie oczu,

  • bóle głowy,

  • zwiększone napięcie gałek ocznych,

  • częste mrużenie oczu przy patrzeniu w dal.

Jak tłumaczy specjalista z Zakładu Optycznego Opalińscy – korekcja krótkowzroczności jest możliwa dzięki wklęsłym szkłom okularowym, które potocznie nazywa się „minusami”. Nowością na rynku są soczewki okularowe stworzone w oparciu o technologię D.I.M.S, które nie tylko korygują wzrok, ale też spowalniają postępowanie wady.

Jak przekonać dziecko do noszenia okularów?

Stosowanie się do zaleceń okulisty jest konieczne, by skutecznie walczyć z wadami wzroku. Niestety dzieci nie zawsze mają świadomość powagi sytuacji. Mogą nie chcieć nosić okularów z powodu np. braku pełnej swobody podczas zabawy, wyśmiewania przez rówieśników czy braku akceptacji wyglądu swojej twarzy w okularach. Zadaniem rodziców jest wytłumaczenie maluchowi, że jeśli będzie nosił okulary teraz, być może w przyszłości przestaną być mu one potrzebne. Warto też zaangażować dziecko w cały proces związany z zakupem okularów. Niech maluch sam wybierze sobie oprawki i poczuje się w centrum uwagi optyka. Zakład Optyczny Opalińscy oferuje szeroki wybór oprawek dziecięcych w najróżniejszych kolorach i wzorach. W sprzedaży są również oprawki antyalergiczne i niełamliwe. Specjaliści z Zakładu Optycznego Opalińscy pomogą także w doborze soczewek okularowych tak, by dziecko czuło się w nich jak najlepiej. Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia wykonanie szkieł cieńszych niż standardowe. Co więcej, gotowe szkła można uszlachetnić wybraną powłoką – antyrefleksyjną, antystatyczną, hydrofobową, utwardzającą lub blokującą światło niebieskie. Dopasowanie okularów do potrzeb i preferencji dziecka zwiększa szanse na to, że maluch będzie miał je na nosie, a nie w plecaku.

Opracowanie:

Opalińscy A.B. Zakład optyczny

Bydgoszcz , Niedźwiedzia 7

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas