Artykuł sponsorowany Dlaczego nie warto kupować okularów do czytania w drogerii?

Dlaczego nie warto kupować okularów do czytania w drogerii?

Okulary do czytania, czyli tak zwane „plusy”, są chętnie kupowane przez osoby, które dostrzegają u siebie pierwsze problemy ze wzrokiem. Zwykle pojawiają się one podczas wykonywania czynności, które wymagają skupienia wzroku na odległość nie dalszą niż 45 cm. Mowa tu głównie o czytaniu, oglądaniu zdjęć, korzystaniu ze smartfona czy malowaniu paznokci. Gotowe okulary-plusy można kupić w drogeriach, aptekach czy nawet na targu. Pytanie tylko, czy warto?

„Po co mam wydawać 400zł, jak mogę 20?”

Gotowe okulary do czytania charakteryzują się niską ceną. W promocji można nabyć je już od kilkunastu złotych.  W dodatku wyróżniają je kolorowe, modne oprawki, co tylko zachęca klientów do zakupu nie jednej, a kilku par. I na tym w zasadzie kończą się zalety „gotowców”. Ich największą wadą jest zaś uniwersalność. Drogeryjne okulary do czytania produkowane są masowo, często z materiałów wątpliwej jakości, co na pewno nie wpływa dobrze na zdrowie oczu. W dodatku obie soczewki powiększające mają identyczną moc. Klienci mogą zapomnieć o indywidualnym dopasowaniu szkieł do swoich potrzeb. Jak informuje specjalista z Salonu Optycznego Ewa Głuch – tanie okulary do czytania działają na tej samej zasadzie co szkło powiększające. Ich częste noszenie może skutkować wyłączeniem się jednego oka lub niedowidzeniem.

Dlaczego warto zainwestować w okulary korekcyjne od optyka?

Wzrok jest naszym najważniejszym zmysłem. Przekazuje nam ok. 80% informacji ze świata. Powinniśmy więc zadbać o niego w odpowiedni sposób. Jeśli zauważymy u siebie pierwsze problemy z widzeniem, powinniśmy bezzwłocznie udać się do okulisty lub optometrysty. Zarówno jeden, jak i drugi specjalista wykona szereg badań okulistycznych, które pomogą w ustaleniu wady wzroku i doborze najlepszej metody korekcji widzenia. Okulary kupione w salonie optycznym tworzone są na specjalne zamówienie pacjenta. Dzięki temu soczewki są właściwie wyszlifowane i  nie mają takiej samej mocy na całym polu, tylko w określonym punkcie. W dodatku ów punkt znajduje się dokładnie na wysokości źrenicy. Ponadto soczewki można wzbogacić o różnorodne powłoki uszlachetniające, takie jak np. antyrefleksyjna. Dzięki niej praca przy komputerze będzie dla oczu bardziej bezpieczna. Jakość oprawy okularów od optyka także jest o wiele wyższa niż w „gotowcach”. Noski i zauszniki są właściwie dopasowane, co pozwala utrzymać okulary w prawidłowej pozycji.

Podsumowując, okulary do czytania od optyka kosztują więcej, ale pozwalają zachować wzrok w dobrej kondycji na lata i nie powodują jego pogorszenia. Za „gotowce” z drogerii zapłacimy dużo mniej, ale komfort ich użytkowania będzie nieporównywalnie niższy. W dodatku noszenie takich okularów sprzyja pogłębianiu się wad wzroku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter