Artykuł sponsorowany Jak wybrać aparat ortodontyczny?

Jak wybrać aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny to niemały wydatek. Jeśli jednak zmagamy się z uciążliwymi wadami zgryzu, to wtedy to rozwiązanie może nam bardzo pomóc. Należy jednak bardzo starannie i prawidłowo dobrać tego typu sprzęt. Poniższy poradnik, w którym nakreślamy na co należy zwrócić uwagę, wybierając aparat ortodontyczny, pomoże nam lepiej orientować się w temacie, kiedy znajdziemy się w gabinecie ortodonty i wybrać najlepszą opcję z oferowanych przez niego wariantów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego aparatu ortodontycznego?

Kluczowe kwestie, jakie należy przeanalizować, wybierając odpowiedni aparat ortodontyczny obejmują wiele aspektów. Jednym z nich jest dobra stabilność, niezawodność i mocna konstrukcja sprzętu, dzięki której pozycja naszych zębów będzie doskonale kontrolowana. Warto wiec zwrócić uwagę na renomę producenta danego aparatu. Rozmiary zamków też mają duże znaczenie i powinny one być nieduże, aby aparat był komfortowy w użytkowaniu. Oczywiście niezwykle istotną dla większości z nas kwestią jest także rozsądna cena danego modelu.

Rodzaje zamków i aparatów ortodontycznych

Jeśli mowa o samych zamkach, to oprócz niewielkich rozmiarów powinny je cechować również odpowiednich gabarytów kanały (czyli 0,022 a nie 0,018, od których obecnie się odchodzi), podwójna para skrzydełek, wykonanie z metalu frezowanego metodą CNC oraz brak haczyków. Warto w tym miejscu nadmienić także, iż tradycyjne zamki ligaturowane (gdzie drut jest mocowany za pomocą specjalnych, gumowych części zwanych ligaturami) charakteryzują się bardzo łatwą kontrolą.

Rzetelne i kompleksowe usługi ortodontyczne związane m.in. z aparatami ortodontycznymi znajdą Państwo w ofercie sprawdzonej placówki STOMED z Poznania. Przychodnia ta stanowi najdłuższej funkcjonującą placówkę tego typu w mieście, zatrudniając tylko i wyłącznie wykwalifikowanych i doświadczonych w swoim fachu specjalistów, dzięki czemu mogą mieć Państwo gwarancję, że wszystkie usługi wraz z rzetelnym doradztwem m.in. w kwestii doboru odpowiedniego aparatu ortodontycznego oraz niezbędną ku temu diagnostyką zostaną fachowo wykonane.

Wracając do tematu rodzajów aparatów ortodontycznych, to warto wspomnieć, iż w tej materii mamy do wyboru także aparaty samoligaturujące, które stanowią nowoczesne rozwiązanie, w którym zamiast ligatur stosuje się specjalne, profilowane klapki mocujące drut, co sprawia, że ten typ aparatu ortodontycznego jest uważany za mniej bolesne i przynoszące szybsze efekty rozwiązanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas