Materiał Partnera Jak dobrać oprawki okularów korekcyjnych?

Jak dobrać oprawki okularów korekcyjnych?

Gdy wchodzimy do zakładu optycznego, ilość dostępnych oprawek może nas przytłoczyć. Jest to jednak wybór, nad którym trzeba się poważnie zastanowić, bo niezależnie, czy będziemy je nosić na co dzień, czy w konkretnych sytuacjach, mogą być one modnym akcesorium albo odejmować urody.

Materiał na oprawki

Oprawki okularów decydują o wielkości soczewki. Mogą podkreślać naszą urodę albo szpecić. Powinny pasować nie tylko do stylu, ale też budowy głowy, rozstawu oczu itp.

Najpopularniejszy materiał, z którego wykonuje się oprawki okularów, to plastik. Jest lekki, może mieć różne kształty i kolory. Nie powoduje alergii. Nie nagrzewa się, ani nie robi się zimny. Poza tym jest tani.

Droższym typem oprawek okularów są te metalowe - z monelu (stopu różnych metali), stali nierdzewnej, a nawet tytanu. Takie oprawki są bardzo wytrzymałe i odporne na ewentualnie pogniecenie. Świetnie trzymają się za uszami. Mogą jednak uczulać.

Bardzo ciekawym typem oprawek są te z drewna. Wyglądają designersko i pasują do wielu różnych stylizacji. Są dość lekkie, hipoalergiczne i ekologiczne. Do ich wad należy wysoka cena a także podatność na zniszczenie.


Markowe czy nie?

Oprawki mogą być markowe lub nie. Te pierwsze są zdecydowanie droższe. Płacąc za markę do pewnego momentu płacimy za jakość. Reszta ceny to marketing i samopoczucie użytkownika, który może pochwalić się drogimi okularami. Warto pamiętać, że tym, w co powinniśmy przede wszystkim zainwestować, jest jakość szkieł - na tym nie powinniśmy oszczędzać - a dopiero na drugim miejscu znajdują się oprawki okularów.

Oprawki do kształtu twarzy

Kształt twarzy jest najistotniejszym aspektem doboru oprawek okularów. Aby go poznać, trzeba wziąć do ręki lusterko, a następnie kredką do oczu lub szminką odrysować na nim kontur twarzy. Może być ona w kształcie serca, kwadratowa, okrągła lub owalna.

Oprawki okularów powinny kontrastować z kształtem twarzy - kanciaste będą świetne przy twarzach owalnych i odwrotnie. Drobna twarz będzie źle wyglądała z dużymi szkłami, a małe oprawki nie sprawdzą się przy wysokim czole i szerokich policzkach.

Ciepłe kolory świetnie wyglądają z cerą typu lato, z kolei zimne jej odcienie współgrają z odcieniami niebieskiego i czerwieni.

Jeżeli wybierzemy renomowany sklep z okularami, taki jak Zakład optyczny s.c. Niezgoda E., Obrzud J., możemy mieć pewność, że eksperci tam pracujący dobiorą oprawki najlepsze dla naszego kształtu twarzy. Dzięki nim będziemy w okularach wyglądać co najmniej tak dobrze, jak bez nich.

Oprawki a... osobowość noszącego

Jeśli nasz styl ubierania się jest wyrazisty, pamiętajmy, że okulary muszą do niego pasować. Dzięki oprawkom możemy ukryć swoją nieśmiałość, pokazać zadziorność, a także podkreślić ekstrawagancję. Osoba o spokojnym usposobieniu będzie czuła się nieswojo w jaskrawych okularach, a do ekstrawertyka nie bardzo będą pasowały tzw. "kujonki". Weźmy to pod uwagę przy wybieraniu oprawek okularów.

Opracowanie:

Zakład Optyczny s.c. E.Niezgoda, J.Obrzud

Augustów , Żabia 3a

Podziel się