Materiał Partnera Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby?

Czy wiesz, że prawidłowe dbanie o zęby to nie tylko szczotkowanie rano i wieczorem? Wiele osób zapomina o takich czynnościach profilaktycznych jak używanie nici dentystycznej lub przegląd stomatologiczny. Jeśli na Twoich zębach często pojawiają się ogniska próchnicy, zobacz nasze sprawdzone porady, które pozwolą Ci wyeliminować ten problem! Wystarczy zmienić kilka swoich nawyków i możesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Higiena zębów na co dzień

O tym, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie, wie niemal każdy. Od wielu lat jest to nagłaśniane przez stacje radiowe, telewizyjne i podręczniki szkolne oraz książki dla dzieci. Już dzieci w wieku przedszkolnym uczą się, w jaki sposób samodzielnie wyszczotkować zęby. Niestety, samo używanie szczoteczki i pasty to niewystarczająca profilaktyka stomatologiczna. Żeby dokładnie wyczyścić jamę ustną, musisz zakupić również:

  • Nić dentystyczną – nie wolno używać zwykłej nitki, gdyż można poranić nią dziąsła! Nić dentystyczna oczyści przestrzenie między zębami, do których nie dociera szczoteczka.
  • Płyn do płukania jamy ustnej – sprawdza się o wiele lepiej niż woda, gdyż ma właściwości antyseptyczne.

Co więcej, warto myć zęby nie tylko rano i wieczorem, ale też po każdym posiłku. Nawet zjedzenie jednego cukierka zmienia jamę ustną w środowisko idealne do intensywnego rozwoju bakterii.

Jak często chodzić do stomatologa?

Jeden przegląd stomatologiczny w roku to absolutne minimum. Wybieraj zawsze profesjonalne gabinety, które dobro swoich pacjentów zawsze stawiają na pierwszym miejscu, nie bagatelizują ich problemów i zawsze starają się znaleźć rozwiązanie. Jedną z polecanych klinik jest Dent Em, która mieści się na Bemowie. Oczywiście, jeśli na Twoich zębach próchnica pojawia się szybciej, nie zwlekaj z wizytami i dopasuj ich częstotliwość do swoich potrzeb. Odwlekanie wizyty u stomatologa może prowadzić do pojawienia się znacznych ubytków, w efekcie czego konieczne okaże się leczenie endodontyczne, a nawet usunięcie zęba.

Jak pozbyć się osadu?

Wiele osób boryka się z problemem osadu nazębnego, który mimo licznych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w domu, nadal nie znika. Osad powstaje w wyniku gromadzenia się resztek jedzenia, bakterii i ich metabolitów oraz obumarłych komórek błony śluzowej. Skutecznym sposobem na ekspresowe pozbycie się osadu nazębnego jest piaskowanie zębów. Piaskowanie usuwa osad oraz przebarwienia, dlatego jest polecane szczególnie osobom palącym papierowy oraz pijącym duże ilości kawy i herbaty. Piaskowanie to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny, dlatego jest bezpieczny dla Twoich zębów.

Opracowanie:

Dent Em. Stomatolog Bemowo

Warszawa , Powstańców Śląskich 106 lok. 3

Podziel się