Materiał Partnera Główne zalety implantów stomatologicznych

Główne zalety implantów stomatologicznych

Utrata naturalnych zębów to duży problem natury estetycznej, który ma również niebagatelny wpływ na zdrowie pacjenta. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wiązała się ona z koniecznością noszenia niewygodnych i często sztucznie wyglądających protez. Obecnie jednym ze sposobów na uzupełnienie takich braków jest wszczepienie implantów stomatologicznych. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne są jedną z najnowocześniejszych i jednocześnie trwałych metod uzupełnienia braków w naturalnym uzębieniu. Składają się one z korony zęba, czyli elementu, który jest widoczny przez otoczenie, a także wszczepionego w kość filaru. Ten drugi zazwyczaj wykonany jest z tytanu. Materiał ten charakteryzuje się dużą trwałością i jest biozgodny z tkanką kostną człowieka, dzięki czemu po wszczepieniu rzadko ulega odrzuceniu.

Zalety implantów zębowych

Wśród zalet implantów zębowych można wymienić:

  • zapobieganie zanikowi kości,

  • polepszenie komfortu życia pacjenta,

  • zmniejszenie podatności na próchnicę pozostałych zębów,

  • zwiększenie komfortu mówienia i spożywania posiłków,

  • łatwość dbania o higienę,

  • brak konieczności szlifowania pozostałych zębów.

Implanty stomatologiczne a korzyści zdrowotne 

Uzupełnienie braków zębowych wpływa korzystnie na zdrowie jamy ustnej, a także ogólny stan zdrowia pacjenta. Negatywnym skutkiem ekstrakcji jest zanik tkanki kostnej, a także pochylenie pozostałych zębów. Wszczepienie implantu pozwala na zatrzymanie tych procesów. Dodatkowo tytanowe korzenie są obojętne dla organizmu, a ich trwałość wynosi nawet 30 lat. 

Implanty stomatologiczne a estetyka 

Implanty stomatologiczne oferowane przez Centrum Stomatologii i Protetyki - Pabdent swoim wyglądem przypominają naturalne uzębienie zarówno pod względem wizualnym jak i komfortu użytkowania. Ze względu na to, że są umieszczone pod linią dziąseł, nie są widoczne. Z kolei półceramiczna korona zachowuje pod względem optycznym w taki sam sposób, jak prawdziwy ząb. 

Zaletą tego rozwiązania jest brak wyciąganych z ust elementów, które występują w protezach i powodują ból i otarcia, a także problemy z żuciem i gryzieniem pokarmów. Dodatkowo o implanty należy dbać w taki sam sposób, jak o naturalne zęby. Wszystko to sprawia, że pacjent zyskuje pewność siebie i podnosi się jego poczucie atrakcyjności.

Chociaż wszczepienie implantu zębowego jest zabiegiem inwazyjnym, to obecnie wykorzystywane znieczulenia niwelują uczucie dyskomfortu, a procedurę tę można zrealizować na jednej wizycie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas