Artykuł sponsorowany Fakty i mity na temat suplementów diety

Fakty i mity na temat suplementów diety

Stosowanie suplementów diety jest coraz popularniejsze, dlatego zarówno w sieci, jak i w sklepach pojawia się coraz więcej reklam, które ich dotyczą. Nie wszyscy wiedzą, które opinie na temat suplementów są właściwe, a które nie, co może zaważyć o zdrowiu niejednego człowieka. Warto wiedzieć, jak je stosować, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Jakie zatem można wyróżnić fakty, a jakie mity związane z suplementami diety?

Fakty dotyczące suplementów diety

Niektóre suplementy powinny być stosowane przez większość ludzi. Dobry przykład to witamina D3 – w krajach, gdzie synteza tej witaminy jest ograniczona, to szczególnie ważne, aby wspierać się suplementacją. Najczęściej zaleca się ją:

  • osobom starszym,
  • ciężarnym kobietom,
  • kobietom po menopauzie,
  • osobom będącym na niektórych dietach eliminacyjnych,
  • osobom, które mają ograniczone wchłanianie niektórych substancji odżywczych,
  • osobom, które są na diecie niskoenergetycznej.

Suplementy diety nie zawsze są bezpieczne, szczególnie w momentach, kiedy samemu się je wybiera. Ich zakup powinien zostać poprzedzony wizytą lekarska, a to dlatego, że samoczynny dobór może pogorszyć stan zdrowia, a nie go polepszyć. Poza tym ważne jest także przyjmowanie określone przez producenta danego suplementu.

Mity dotyczące suplementów diety

Suplementy diety nie mogą zastępować żywności. To tylko środki spożywcze, które mają za zadanie uzupełniać codzienną dietę. Poza tym nie można ich spożywać w nadmiarze – tłumaczy przedstawiciel Apteki Codziennej

Suplementy diety nie są również lekami – jako środki spożywcze podlegają takim samym regulacjom prawnym jak inne produkty. To prawda, że zarówno leki, jak i suplementy zakupuje się w aptece, poza tym wyglądają bardzo podobnie, natomiast na tym ich podobieństwa się kończą. Leki są substancjami zapobiegającymi chorobom, suplementy pozwalają wyłącznie na uzupełnienie braków w organizmie.  

Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że suplementy diety służą tylko odchudzaniu. Mogą one co prawda wspierać redukcję masy, natomiast nie sprawią, że człowiek samoczynnie utraci wagę. Oprócz tego trzeba dobrać odpowiednią dietę, a także ćwiczenia, a to również wymaga kontaktu z dietetykiem. Suplementy nie są również potrzebne wszystkim ludziom, dlatego warto raz na jakiś czas poddać się niezbędnym badaniom, aby dowiedzieć się, czego organizmowi brakuje i czy należy to w ogóle uzupełnić. W innym przypadku można doprowadzić do hiperwitaminozy czy innych chorób.

Warto zainwestować w suplementy diety, jeżeli rzeczywiście są one konieczne w codziennym żywieniu. Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się natomiast ich spożywać, bo może to niekorzystnie wpłynąć na zdrowie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas