Materiał Partnera Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy?

Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy?

Szczoteczki soniczne zrewolucjonizowały nasze dotychczasowe przyzwyczajenia związane z oczyszczaniem cery. Obecnie jest to jednej z najchętniej kupowanych gadżetów urodowych. Według specjalistów to niepozorne urządzenie jest w stanie aż sześć razy lepiej oczyścić skórę z zanieczyszczeń niż tradycyjne mycie buzi. To jednak niejedyna ich zaleta. Dlaczego warto skusić się na zakup szczoteczki sonicznej? Jaki model wybrać?

Jak wygląda szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie o niewielkich rozmiarach. Posiada obrotową głowicę, na której umieszcza się nakładkę oczyszczającą. Gadżet jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy przyłożyć go do twarzy i wykonywać koliste ruchy. Szczoteczki sonicznej można używać samodzielnie lub z wybranym kosmetykiem do mycia buzi. Oczyszczanie twarzy trwa około minuty. W tym czasie pozbywamy się z porów wszelkich zanieczyszczeń takich jak np. resztki makijażu, bakterie czy martwy naskórek. Wysokiej jakości szczoteczki soniczne zasilane są akumulatorem. W sklepach znajdziemy też modele na baterie.

Zalety używania szczoteczki sonicznej do twarzy

Największą zaletą szczoteczek sonicznych do twarzy jest ich wielowymiarowe działanie. Urządzenie pozwala na dogłębne oczyszczenie cery, a tym samym pozbycie się uciążliwych zaskórników, wągrów i grudek. Pory stają się mniej widoczne, a sama skóra – gładsza i przyjemna w dotyku. Szczoteczki soniczne posiadają też funkcję masującą. Pobudzają mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu nabiera ona zdrowego kolorytu oraz lepiej przyswaja substancje odżywcze, które jej dostarczamy w kosmetykach.

Szczoteczki soniczne peelingują naszą skórę. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień borykają się z problemem suchych skórek. Regularne używanie urządzenia redukuje ich ilość. Z gadżetu mogą korzystać zarówno posiadaczki cery suchej, jak i mieszanej i tłustej. Osoby z cerą problematyczną przed zakupem szczoteczki sonicznej powinny skonsultować się z dermatologiem.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli szczoteczek sonicznych do twarzy. Jedne z nich pokryte są silikonem i posiadają charakterystyczne wypustki, drugie zaś cechują się wydłużonym kształtem i nakładką z włosia. Te pierwsze cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Warto zwrócić uwagę na szczoteczkę soniczną Beurer FC 49, która dostępna jest w sklepie medycznym „Kredos”.

Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które posiada aż 15 stopni intensywności oczyszczania skóry. W dodatku cechuje się bardzo atrakcyjną ceną. Za najbardziej popularne szczoteczki soniczne od znanych producentów przyjdzie nam zapłacić nawet około 1000 zł. To naprawdę duża kwota jak na gadżet urodowy. Tymczasem Beurer FC 49 kosztuje mniej niż 200 zł, a sposobem działania w niczym nie ustępuje droższym modelom.

Opracowanie:

Kredos Sklep medyczny

Olsztyn , Popiełuszki 15

Podziel się