Artykuł sponsorowany Czym czyścić soczewki okularów korekcyjnych?

Czym czyścić soczewki okularów korekcyjnych?

Okulary korekcyjne to akcesorium znane wielu osobom. Trudno wyobrazić sobie bez nich życie, zwłaszcza jeśli ktoś boryka się z dużą wadą wzroku. Prawidłowy dobór mocy szkieł oraz wybór oprawek to jedno. Ale gdy już kupi się u optyka niezbędny wyrób, trzeba też o niego właściwie zadbać. W jaki sposób? Czym i jak je czyścić, żeby nie uszkodzić delikatnej powłoki szklanej?  

Czyszczenie okularów metodami domowymi

Klienci najczęściej czyszczą szkła podstawowymi domowymi detergentami, które znajdą we własnej kuchni lub łazience. Na pewno jednym z pierwszych wyborów jest płyn do mycia naczyń. Słusznie, bo taki preparat najlepiej nadaje się do oczyszczania ze smug i zabrudzeń. W ten sposób można też pozbyć się tłustych uporczywych plam, które są zmorą każdego okularnika.

Najlepiej stosować letnią wodę – nie za ciepłą, nie za zimną. Po umyciu możesz delikatnie strzepnąć pozostałe kropelki, a następnie wytrzeć do sucha. W tym miejscu pojawia się pytanie: jakiego materiału do tego używać?

Idealna będzie ściereczka z mikrofibry. Jest na tyle delikatna, że nie zarysuje szkieł korekcyjnych, a jednocześnie na tyle skuteczna, że szybko osuszy powierzchnię okularów z nadmiaru wilgoci. Możesz jej używać także na sucho – zawsze warto mieć kawałek takiej szmatki gdzieś pod ręką.

Jeśli chodzi o inne środki, to masz też do wyboru płyn do czyszczenia okularów, który nabędziesz w każdej drogerii. Jeszcze jedną opcją są specjalne chusteczki z alkoholem, przeznaczone właśnie do oczyszczania powierzchni szklanych.

Gdy potrzebna jest większa interwencja

Czasem jakieś zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe i wówczas tradycyjne domowe metody mogą okazać się zawodne. Co wtedy? Warto odwiedzić najbliższy salon optyczny.

Na przykład specjaliści z Optyka Do Zobaczenia nie dość, że oczyszczą szkła, to jeszcze doradzą, w jaki sposób dbać o nie na przyszłość. Poza tym zawsze można poprosić o wyregulowanie oprawek lub wykonanie małej doraźnej naprawy (np. dokręcenie śrubki).

Pamiętaj, że takie cykliczne czynności konserwacyjne u optyka są bardzo ważne, bo wydłużają czas użyteczności okularów. A przecież warto zadbać o to, by służyły one przez długie lata.

Czego lepiej unikać przy czyszczeniu okularów?

Przede wszystkim, unikaj materiałów o twardej strukturze, na przykład papieru toaletowego, skrawka T-shirtu czy ręczników papierowych.

Nie najlepiej sprawdzą się również uniwersalne nawilżane chusteczki, które pozostawiają po sobie tłustą warstwę, przez co powodują trudne do zmycia smugi. Paradoksalnie, możesz tylko pogorszyć efekt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas