Materiał Partnera Czy psychosynteza jest lekarstwem na Twoje problemy?

Czy psychosynteza jest lekarstwem na Twoje problemy?

W obecnych czasach ludzie zmagają się z licznymi problemami – zarówno związanymi ze strefą zdrowotną, jak i duchową. Czujemy ogromną presję związaną z osiąganiem sukcesów na polu zawodowym i prywatnym, chcemy cieszyć się zdrowiem, doskonałą figurą i emocjonującym życiem towarzyskim. Niestety, ciągła presja powoduje, że często jesteśmy spięci, zestresowani i niezadowoleni ze swojego życia, co negatywnie wpływa nie tylko na naszą psychikę, ale i zdrowie fizyczne. Psychosynteza zaleca holistyczne podejście do ludzkiej natury, które łączy zdrowie, osobowość i strefę duchową.

Psychosynteza – dla kogo?

Psychosyntezę można rozumieć na wiele sposobów. Często pojawiają się takie sformułowania jak psychologia świadomości, psychologia z duszą, czy psychologia samorealizacji. Potencjał psychosyntezy jest ogromny i sprawdza się zarówno w pracy z dziećmi, kobietami, jak i mężczyznami niezależnie od wieku. Pomaga rozwiązać problemy wychowawcze, osobiste i partnerskie. Psychosytneza to także znakomity wybór dla osób, które szukają swojej życiowej drogi, sensu istnienia i popadają w depresję. Podczas spotkań pracujemy na płaszczyźnie emocjonalnej, mentalnej, fizycznej, intuicyjnej oraz duchowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej poznać nasze uczucia, potrzeby i znaleźć rozwiązanie. Korzyści psychosyntezy poznamy, dzięki terapii skorzystania z usług (konsultacje, coaching, mentoring) w Instytutcie Psychosyntezy dr Ewy Danuty Białek w Warszawie. Dr Ewa Danuta Białek jest twórczynią Instytutu Psychosyntezy, unikalnego podejścia  w Polsce, autorką 42 książek i ponad 70 artykułów naukowych i popularnych. Ukończyła kilkadziesiąt kursów doskonalących i posiada certyfikacje międzynarodowe: Trenera Psychosyntezy w tym psychosyntezy menadżerskiej i organizacyjnej; Coach for Personal Wellbeing i Transformational Life Coach – akredytowane przez CCE.

Coaching zdrowotny czy coaching transpersonalny?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla zdrowia i wychodzenia z choroby ma nasza psychika. Dlatego podczas coachingu zdrowotnego nie skupiamy się na umacnianiu w chorobie, ale na zdrowiu. Z tego powodu to podejście jest unikalne (nie od choroby, ale od zdrowia). Sesje kierowane są zarówno do osób zdrowych – wówczas mentor (coach) skupia się na wspieraniu zdrowia i polepszaniu jego jakości, jak i osób, zmagających się z różnorodnymi problemami chorobowymi - dla powrotu do zdrowia (homeostazy). Coaching transpersonalny natomiast związany jest z szerokim pojęciem rozwoju i budowania dobrostanu. Obowiązkiem coacha jest zadbanie o wszechstronne spojrzenie na klienta i integrowanie wszystkich poziomów, które go współtworzą. Mowa o poziomie zmysłowym, mentalnym, emocjonalnym, psychicznym, duchowym w tym intuicji.

Podziel się