Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o okularach korekcyjnych i oprawach z Zakładu Optycznego Elżbiety Chlebickiej w Białej Podlaskiej

Co warto wiedzieć o okularach korekcyjnych i oprawach z Zakładu Optycznego Elżbiety Chlebickiej w Białej Podlaskiej

Każda osoba, która na co dzień nosi okulary lub szkła kontaktowe powinna mieć swojego sprawdzonego optyka, najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania. Usługowy Zakład Optyczny Elżbiety Chlebickiej przeprowadza badania wzroku, a optycy dobierają okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe. Jakie oprawki będą odpowiednie? Które sprawdzą się dla dziecka?

Wada wzroku a okulary korekcyjne

Badanie optyczne polega na wykrywaniu wad refrakcji i dobraniu odpowiednich okularów i szkieł kontaktowych, aby poprawić komfort widzenia i korygować wady wzroku. W Zakładzie Optycznym Elżbiety Chlebickiej w Białej Podlaskiej optyk dobierze szkła korekcyjne oraz oprawki, które będą pasować do twarzy klienta. Przy doborze okularów korekcyjnych bardzo ważna jest rozmowa z klientem, ponieważ badanie wzroku opiera się również na subiektywnych wskazówkach osoby, której sprawdza się wzrok. Wśród wad wzroku wyróżnia się:

  • Krótkowzroczność, czyli problemy z widzeniem do dali.

  • Dalekowzroczność, która polega na nieostrym widzeniem przedmiotów z bliska.

  • Astygmatyzm, czyli nieostre widzenie niezależne od wady refrakcji.

  • Prezbiopię, która dotyka osoby po 40 roku życia

Osoby ze stwierdzoną wadą refrakcji powinny przywiązywać szczególną uwagę do jakości widzenia i w razie pogorszenia wzroku wykonać badanie kontrolne. Źle dobrane okulary mogą czasami przyczyniać się do bólu głowy lub migreny.

Jakie oprawki są modne? Które wybrać?

Każda oprawa, która jest dobrze dobrana może być modna. Jednak to, co teraz jest na czasie to na pewno oprawy metalowe, które jakiś czas temu nie były jeszcze tak często spotykane na twarzach przechodniów. Bezpieczne czarne oprawki? Jak najbardziej, jeśli pasują do stylu ubierania się i charakteru pracy. Jeśli klient nie może pozwolić sobie na zakup kilku par okularów, najbezpieczniej jest wybrać te, które będą uniwersalne.

Jakie oprawki wybrać dla dziecka? 

Najlepiej, żeby były wykonane z tworzywa sztucznego. Plastikowe oprawy są bardziej odporne na upadki, a dzieci zwłaszcza wieku przedszkolnym i szkolnym mogą łatwo je zniszczyć podczas zabaw z rówieśnikami. Metalowe oprawy są cienkie i niektóre z nich mogą łatwo się wyginać. Całkiem małe dzieci dwu-, trzyletnie najlepiej wyposażyć w miękkie okulary na gumce, żeby nie zsuwały się, kiedy dziecko jest bardzo żywiołowe i aktywne. To też chroni rodziców przed dodatkowymi kosztami i koniecznością zakupu nowej oprawy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas