
Optyk Weber – okulary dostosowane do potrzeb
Zdrowie i opiekaWada wzroku jest ubytkiem, który znacząco wpływa na naszą codzienność. Bez odpowiedniej ostrości widzenia wiele czynności jest nie tylko utrudnionych, ale czasem nawet niemożliwych. Dlatego dobór okularów korekcyjnych, które będą dopasowane do naszych potrzeb oraz wady jest niezwykle ważny. W okulary warto zaopatrzyć się w zaufanym salonie optycznym takim jak Optyk Weber. Co znajdziemy w ofercie tej firmy i dlaczego warto wybrać jej produkty?
Okulary dla każdego
Obecnie z wadą wzroku zmagają się nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale coraz częściej młodzież i pracownicy biurowi. Powszechność tego problemu sprawiła, że oferta opraw okularowych z roku na rok jest coraz bardziej zróżnicowana. Niezależnie od naszego gustu oraz upodobań możemy więc dostosować model pod kątem każdego parametru. Nowoczesne oprawy okularowe są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub z metalu, a mnogość kształtów i wielkości szkieł pozwala na idealne dobranie produktu do rysów twarzy. Co więcej, wielu producentów oferuje oprawki dedykowane dla konkretnych grup, takich jak sportowcy czy też wędkarze, dzięki czemu okulary gwarantują maksymalną funkcjonalność podczas wykonywania danej aktywności.
Szkła dopasowane do potrzeb
Modne oprawy okularowe to ważna rzecz. Jednak jeszcze ważniejszy jest dobór wysokiej jakości szkieł, ponieważ to one odpowiadają za dobre widzenie na co dzień. Jeżeli jednak skorzystamy z profesjonalnej usługi badania wzroku w Zakładzie Optycznym Weber, możemy być pewni, że specjaliści dostosują szkła do naszych indywidualnych potrzeb. Wyróżniamy bowiem kilka rodzajów szkieł, które są dedykowane dla klientów z różnymi ubytkami wzroku. Przede wszystkim soczewki dzieli się na rozpraszające, czyli korygujące krótkowzroczność, a także na skupiające, które mają zapobiegać nadwzroczności. Istnieje również podział nie tylko ze względu na geometrię, ale także na budowę i w tym przypadku szkła jednoogniskowe, dwuogniskowe oraz progresywne, które korygują zarówno dodatnią, jak i ujemną wadę wzroku.