Artykuł sponsorowany Co obejmuje opieka położnej środowiskowej dla kobiet w ciąży?

Co obejmuje opieka położnej środowiskowej dla kobiet w ciąży?

Czas ciąży to okres wyjątkowy zarówno dla sfery mentalnej kobiety, jak i jej organizmu. Opieka świadczona przez położną środowiskową powinna zapewnić kompleksowe wsparcie aż do momentu rozwiązania. Specjalistów pielęgniarstwa położniczego oraz certyfikowanych doradców laktacyjnych zatrudniają m.in. przychodnie lekarskie NZOZ. Co w tym wypadku obejmuje opieka dla kobiet w ciąży?

Kiedy warto udać się na wizytę do położnej środowiskowej?

Położna środowiskowa pracująca w poradni NZOZ jest w stanie pomóc nie tylko w czasie ciąży. Jej opieka polega również na działaniach edukacyjnych. Dotyczą one planowania rodziny, co pozwala lepiej zrozumieć schematy funkcjonowania z dzieckiem, obowiązki z tym związane, a także rozwiewa wątpliwości w zakresie samego zajścia w ciążę. Dzięki położnej środowiskowej pacjentka dowie się, jak powinna o siebie zadbać w tym wyjątkowym okresie i jakie są zalecenia lekarzy w poszczególnych jego etapach.

Na wizytę w poradni specjalisty pielęgniarstwa położniczego warto zatem udać się już w momencie rozpoczęcia planowania ciąży. Wskazówki udzielane przez położną środowiskową mają duże znaczenie w kontekście bezproblemowego przejścia także przez czas porodu i połogu. Należy pamiętać o wyborze właściwej poradni. Miejska Przychodnia Lekarska nr IV znajdująca się w Tarnowie jest w stanie zagwarantować pacjentkom w ciąży – ale nie tylko – kompleksową opiekę. Ta placówka medyczna dysponuje poradnią położnej środowiskowej-rodzinnej, w której realizowane są działania z zakresu opieki położniczo-neonatologiczno-ginekologicznej. Co się jeszcze do niej zalicza?

Jak wygląda opieka położnej nad pacjentką w ciąży?

Obecnie każda kobieta będąca w ciąży powinna między jej 21. a 26. tygodniem udać się do wskazanej przez lekarza położnej. Na poszczególnych wizytach oceniany jest ogólny stan pacjentki, a także rozwój jej dziecka. Występowanie wszelkich niepożądanych objawów w ciąży konsultowane jest z położną, co pozwala na podjęcie szybkich działań chroniących życie i zdrowie płodu oraz jego matki. Nie bez znaczenia pozostaje też pomoc położnej środowiskowej podczas samego porodu i przygotowanie pacjentki do tego etapu.

Porady w tym zakresie obejmują m.in. radzenia sobie z bólem porodowym. Opieka położnej środowiskowej pozwala też na lepsze przygotowanie się pacjentki do pierwszych momentów już po przyjściu dziecka na świat. Po opuszczeniu szpitala realizowane są natomiast wizyty domowe. Dobrze jest postawić na poradnię, w której położna jest jednocześnie certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Dzięki temu pacjentka uzyska wszystkie niezbędne informacje na temat karmienia piersią. Opieka trwa aż do momentu, w którym dziecko skończy dwa miesiące.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas