Materiał Partnera Wyprawka dla szczeniaka – poradnik Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt

Wyprawka dla szczeniaka – poradnik Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt

Decyzja o zakupie lub przyjęciu pod swój dach szczeniaka to duże przeżycie dla całej rodziny oraz konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Najwięcej zamieszania pojawia się jeszcze przed przywiezieniem pupila do domu, gdy przygotowujemy dla niego przestrzeń oraz kompletujemy wyprawkę. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź porady weterynarzy z Centrum Zdrowia Zwierząt w Pile.

Przygotowanie domu

Jeszcze przed przywiezieniem szczeniaka ze schroniska lub z hodowli należy odpowiednio przygotować dla niego nasz dom. Dobrze jest z góry wybrać stałe miejsce na posłanie oraz ewentualnie zdecydować, czy pupil będzie miał dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Czas na zakupy

Następnym krokiem jest kompletowanie wyprawki. Podstawowa zawiera legowisko dla psa, zabawki, miseczki na jedzenie i wodę, odpowiednią karmę dla szczeniaka, artykuły higieniczne (maty do nauki czystości, kosmetyk do kąpieli, ewentualnie produkt do zębów czy pielęgnacji uszu i oczu). W przypadku szczeniąt z długą sierścią do listy dochodzi szczotka i odżywka. Jak zaznaczają weterynarze z Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt, u niektórych ras (bardziej temperamentnych) dobrze jest też przygotować większą ilość zabawek dla psów, aby móc je co chwilę wymieniać.

Wybór dobrej lecznicy

Posiadając już odpowiednio przygotowane mieszkanie, mając zgromadzoną karmę, zabawki i inne akcesoria dla psa, przychodzi moment, w który warto zastanowić się nad dodatkowymi kwestiami. Na początku bardzo ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu weterynaryjnego oraz konkretnego weterynarza, który będzie prowadził naszego pupila. Jeśli nie ma takiej konieczności, to nie warto zmieniać lecznicy i specjalisty, ponieważ w utrzymaniu zwierzaka w jak najlepszym zdrowiu duże znaczenie ma doświadczenie danego weterynarza w leczeniu konkretnego psa. Znajomość historii leczenia, możliwość nawiązania kontaktu ze szczenięciem już od pierwszych miesięcy jego życia oraz dobry kontakt z opiekunami jest nie do przecenienia. Równie ważna jest wiedza i doświadczenie weterynarza w leczeniu również niepopularnych chorób, a także sam gabinet, który powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt. W renomowanych lecznicach, jak np. Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt w Pile można skorzystać nie tylko z leczenia zachowawczego, ale także wykonać operację czy skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. Doświadczony weterynarz poza wiedzą stricte leczniczą będzie umiał również omówić z opiekunami ewentualne problemy behawiorystyczne, by w razie potrzeby skierować ich do specjalisty.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas