Materiał Partnera Sklep Cat and Fish: uczta dla szynszyli, przyjemność kupowania dla właścicieli

Sklep Cat and Fish: uczta dla szynszyli, przyjemność kupowania dla właścicieli

Niezwykle skoczne szynszyle to zwierzęta domowe, które charakteryzuje niesamowicie miękkie futerko i, podobnie jak inne gryzonie, nocna aktywność. Mimo tego, że są one przyzwyczajone do życia w surowych warunkach, to, jak każde inne pupile, doceniają smak różnorodnych przysmaków. W ich diecie nie powinno jednak znaleźć się więcej niż 5% tłuszczu. Jak wybrać przekąski dla szynszyla tak, aby były smaczne, ale również zdrowe?

Przede wszystkim naturalne produkty

Wybierając przekąskę dla szynszyla, w pierwszej kolejności warto sięgać po naturalne produkty, które odznaczają się wysoką zawartością błonnika. Najlepiej sprawdzą się suszone mieszanki ziół, które nie tylko zaspokoją apetyt, ale również pozytywnie wpłyną na pracę przewodu pokarmowego oraz odporność naszego pupila. Dobrym wyborem będzie babka lancetowata, pokrzywa, mniszek lekarski, a także liście borówek czy poziomek. W sklepach z żywnością dla zwierząt możemy kupić gotowe mieszanki, które będą bezpieczne dla zdrowia szynszyla.

W ramach urozmaicenia diety możemy sporadycznie serwować gryzoniowi warzywa i owoce. Aby jednak uniknąć przykrych dolegliwości u zwierzaka, ponownie sięgajmy po suszone produkty dla szynszyli, które nie wywołają rewolucji żołądkowej. Korzystnym składnikiem w jadłospisie będzie również bogate w witaminy i regulujące pracę jelit siemię lniane. Z jego podawaniem należy być jednak ostrożnym, gdyż zawiera dużą ilość wysokokalorycznego białka.

Wpływ przysmaków na uzębienie szynszyla

Co ciekawe, przysmaki w menu szynszyla mogą mieć pozytywny wpływ także na jego uzębienie. Jak wiadomo, zęby tych zwierząt domowych cały czas rosną, dlatego też ważne jest sięganie po przekąski, które umożliwią ich bezpieczne ścieranie. W ulubionym miejscu naszego pupila nie powinno zabraknąć patyków, siana, a także kostek wapiennych.

Jak podkreśla specjalista z Cat and Fish, internetowego sklepu z kompleksowym wyposażeniem dla gryzoni, a także psów i kotów, ten ostatni produkt ma również fundamentalne znaczenie dla zdrowych kości zwierzaka. Okazuje się, że braki wapnia u szynszyla powodują, że ich organizm czerpie ten składnik z zębów i kości, osłabiając przy tym ich strukturę. Aby zapobiegać takim sytuacjom, w klatce szynszyla zawsze powinna znajdować się wapienna kostka do gryzienia.

Dieta domowych gryzoni powinna być dostosowana do ich potrzeb żywieniowych. Warto ją jednak od czasu do czasu urozmaicić przysmakami, które zapewnią zwierzakowi przyjemne doznania smakowe i rozrywkę.

Opracowanie:

Cat and fish Beata Dąbek

Gdańsk , Obrońców Wybrzeża 2 lok. 2

Podziel się